Quantcast
Channel: BSS
Viewing all 236 articles
Browse latest View live

BSS ERP verslo valdymo sistemos privalumai apskaitos paslaugas teikiančioms įmonėms

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin
Verslo valdymo sistemos privalumai

Verslo valdymo sistemos privalumai

BSS ERP šiuolaikiška verslo valdymo sistema galėtų būti patraukli tiek Jums tiek Jūsų klientams. Siūlome apsvarstyti galimybę teikti paslaugas naudojantis mūsų verslo valdymo sistema – BSS ERP apimančia:
– Personalo valdymą – BSS Atlyginimai Ir Personalas
– Buhalterinę apskaitą – BSS Buhalterija
– Dokumentų valdymą – BSS Dokumentai
– Klientų valdymą (CRM) – BSS CRM
– Prekybą – BSS Prekyba

Turėdami tokią sistemą pritrauksite klientų, kuriems neužtenka tik buhalterinės apskaitos, o reikia ir klientų valdymo (CRM), Personalo valdymo, Dokumentų valdymo, Projektų valdymo, Sutarčių valdymo, Biudžetų valdymo sistemos.


Pridėtinės vertės Jums ir Jūsų klientams apskaitą vedant BSS ERP verslo valdymo sistemoje:
Veikia debesyje – jokio galvos skausmo dėl programos naujų versijų instaliavimo, duomenų atsarginių kopijų darymo, virusų Jūsų kompiuteryje, programa prieinama iš bet kur ir bet kada.

Greitas startas – aiškus ir automatizuotas pirminių duomenų susivedimas.

Skaitmeniniai dokumentai – supaprastina apsikeitimą dokumentais su įmonėmis, kurioms yra vedama apskaita. Pvz. klientui pakanka į Jūsų elektroninį paštą atsiųsti sąskaitos failą ir jis automatiškai bus įkeltas į sistemą ir Jūs nepamiršite jo užpajamuoti!

Sąskaitų sinchronizavimas. Jeigu naudosite BSS ERP tiek savo tiek kliento apskaitai vesti tai informacijos apie Jūsų pačių šiems klientams išrašytas sąskaitas nereikės dubliuoti ir klientų aplinkose. Pvz.: aptarnaujate 40 įmonių tai suvedus 40 pardavimo sąskaitų Jūsų įmonės aplinkoje, sistema automatiškai sukurs ir sutvirtins pirkimo sąskaitas ir klientų aplinkose – nereikės rankomis vesti šių 40 sąskaitų.

Viskas viename. Jūsų klientas galės naudotis visą verslo valdymą apimančia sistema: pradedant dokumentų valdymo sistema baigiant atlyginimo skaičiavimu.

Sutarčių valdymas. Periodinių sąskaitų automatinis generavimas.

Nuotolinis Personalo dokumentų valdymas. Patogus Personalo valdymo dokumentų pildymas nutolusiuose padaliniuose.

Darbo saugos dokumentai. Padėkite savo klientams naudoti skaitmeninius darbo saugos dokumentus.


Ką gauna Jūsų klientai:

Elektroninių Dokumentų valdymas – Jūsų klientai visus savo įmonės dokumentus galės naudoti skaitmeninius. Darbo saugos dokumentus klientai galės saugoti bei valdyti skaitmeninius.

Klientų valdymo sistema (CRM) – Jūsų klientai galės naudotis verslo valdymo sistema.

Skolininkų valdymas – klientas pats gali sekti savo skolininkų sąrašus, konfigūruoti sankcijas ir t.t.

Sandėlio apskaita – klientas pats gali sekti sandėlių likučius ar/ir vesti operacijas.

Personalo valdymas – klientas gali pats vykdyti personalo apskaitą: t.y. kurti darbo sutartis, formuoti personalo prašymus bei įsakymus, sistema pagal tai užpildys tabelį, kurio pagrindu Jūs operatyviai suskaičiuosite darbo užmokestį.

Pirminių dokumentų susivedimas. Pirminius dokumentus (pirkimo/pardavimo sąskaitas) gali susivesti klientas tuo pačiu gaudamas sąskaitos dokumentą, kurį savo ruožtu siunčia savo klientams.

Šiam bendradarbiavimo modeliui bus taikoma speciali kainodara, susisiekite dėl sąlygų.

The post BSS ERP verslo valdymo sistemos privalumai apskaitos paslaugas teikiančioms įmonėms appeared first on BSS IT.


Naujasis darbo kodeksas. Svarbiausios naujovės ir jų taikymas praktikoje.

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

darbo-kodekasNors visuomenėje dar tvyro daug neišspręstų Darbo kodekso (toliau – DK) naujovių, tačiau ši tema yra aktuali kiekvienam iš mūsų jau šiandieną. Naujasis DK atsineša naujus iššūkius ir naujas galimybes verslui, tad iš anksto reikia ruoštis naujovių pritaikymu praktikoje.

Naująjame DK atsiranda daugybė naujų darbo sutarčių rūšių: nenustatytos apimties darbo sutartis; projektinio darbo sutartis; darbo vietos dalijimosi sutartis; darbo keliems darbdaviams sutartis.

Privaloma nuo 2017 m. sausio 1 d. turėti darbo apmokėjimo sistemos tvarką (kai vidutinis darbuotojų skaičius 20 ir daugiau). Darbo apmokėjimo sistema darbovietėje ar darbdavio įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nustatoma kolektyvine sutartimi. Kai nėra tai nustatančios kolektyvinės sutarties, darbovietėse, kuriose vidutinis darbuotojų skaičius yra dvidešimt ir daugiau, darbo apmokėjimo sistemas privalo patvirtinti darbdavys ir tai padaryti prieinamą susipažinti visiems darbuotojams. Prieš tvirtinant ar keičiant darbo apmokėjimo sistemą, turi būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros šio kodekso nustatyta tvarka. Darbo apmokėjimo sistemoje nurodomos darbuotojų kategorijos pagal pareigybes ir kvalifikaciją bei kiekvienos jų apmokėjimo formos ir darbo užmokesčio dydžiai (minimalus ir maksimalus), papildomo apmokėjimo (priedų ir priemokų) skyrimo pagrindai ir tvarka, darbo užmokesčio indeksavimo tvarka.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. keisis kasmetinių atostogų suteikimo principas – kasmetinės atostogos bus suteikiamos darbo (ne kalendorinėmis) dienomis: bus suteikiamos 20 darbo dienų (jei dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba 24 darbo dienų (jei dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos. Kasmetinės atostogos turi būti suteikiamos bent kartą per darbo metus. Bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 10 darbo dienų arba ne mažiau kaip 12 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę), o jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip 2 savaitės. Dėl atostogų suteikimo darbo (ne kalendorinėmis) dienomis, atsiranda būtinybė perskaičiuoti sukauptas atostogas. Jei darbuotojas 2017 m. sausio 1 d. turės sukaupęs 7 kalendorines dienas kasmetinių atostogų, šios dienos taps 5 darbo dienomis kasmetinių atostogų (7/7*5=5), 14 kalendorinių dienų atostogų taps 10 darbo dienų kasmetinių atostogų (14/7*5=10). Atliekant kasmetinių atostogų perskaičiavimą, yra apvalinama darbuotojo naudai, t.y. jei yra kažkoks skaičius po kablelio, jis yra apvalinamas iki pilno sveiko skaičiaus – dienos. Tarkim, darbuotojas 2017 m. sausio 1 d. turės sukaupęs 6 kalendorines dienas kasmetinių atostogų, šios dienos taps 5 darbo dienomis kasmetinių atostogų (6/7*5=4,29≈5).

Atostoginiai bus išmokami ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš kasmetinių atostogų pradžią, dabartiniame kodekse – prieš 3 dienas. Atostoginiai už atostogų dalį, viršijančią 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) ar 24  darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę), ar 4 savaičių (jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas) trukmę, darbuotojui mokami atostogų metu darbo užmokesčio mokėjimo tvarka ir terminais. Išlieka galimybė, darbuotojo atskiru prašymu, suteikus kasmetines atostogas, atostoginius išmokėti įprasta darbo užmokesčio mokėjimo tvarka.

Darbuotojams po vaiko gimimo suteikiamos 30 kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogos. Šios atostogos suteikiamos bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka trys mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai). Pagal dabartiniame DK vyrams suteikiamos tėvystės atostogos – laikotarpiui nuo vaiko gimimo dienos iki tol, kol vaikui sukaks vienas mėnuo.

Kodekse lieka nuostatos dėl „mamadienių“ ir „tėvadienių“ suteikimo. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų arba du vaikus iki 12 metų, ir toliau bus suteikiama 1 papildoma poilsio diena per mėnesį, o auginantiems 3 ir daugiau vaikų iki 12 metų – 2 dienos per mėnesį, mokant darbuotojui vidutinį darbo užmokestį.

Mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą. Už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis. Už darbą švenčių dieną mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis. Už darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandinį darbą mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandinį darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, ar viršvalandinį darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis, o už viršvalandinį darbą švenčių dieną – ne mažesnis kaip du su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.

Minimalusis darbo užmokestis galės būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Minimalusis darbo užmokestis (minimalusis valandinis atlygis ar minimalioji mėnesinė alga) – mažiausias leidžiamas atlygis už nekvalifikuotą darbą darbuotojui atitinkamai už vieną valandą ar visą kalendorinio mėnesio darbo laiko normą. Nekvalifikuotu darbu laikomas darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikaciniai įgūdžiai ar profesiniai gebėjimai.

Už pagrindinius darbus susijusius su DK naujovių pritaikymu praktikoje bus atsakingas įmonės buhalteris ir žmogus, atsakingas už personalo valdymą. Tačiau reikia neužmiršti, kad šių darbuotojų „naštą“ gali palengvinti ir įmonės buhalterinę bei personalo valdymo sistemą palaikantis klientas. Programuotojai gali padėti greičiau pritaikyti savo sistemas DK naujovėms.

Visgi, reikia nepamiršti, kad naujasis Darbo kodeksas dar yra svarstomas, tad reikia nuolat stebėti žiniasklaidą, dar pildomus, koreguojamus teisės aktus ir tik patvirtintas naujienas įgyvendinti savo veikloje.

Reglamentai:

  1. Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas. Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (2002-06-04, Nr. IX-926). Galioja iki 2016-12-31.
  2. Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas (2016-09-14, Nr. XII-2603). Galioja nuo 2017-01-01.

Primename, kad visi mūsų klientai (kurie naudojasi BSS Atlyginimai ir Personalas) visus naujojo Darbo kodekso pakeitimus gaus nemokamai !

The post Naujasis darbo kodeksas. Svarbiausios naujovės ir jų taikymas praktikoje. appeared first on BSS IT.

Verslo valdymo sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

kaledosGeriausia Kalėdinė dovana BSS ERP verslo valdymo sistemos naujovės. Prasidėjus kalendorinei žiemai BSS IT kolektyvas skuba pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasiekimais. Po sėkmingai veikiančio i.SAF ir i.VAZ konvertavimo, pristatome naujų darbų sąrašą.

Elektroninių sąskaitų faktūrų saugykla

Klientams nenaudojantiems pilno dokumentų valdymo sistemos paketo, įmonė siūlo pabandyti ir naudoti „E- sąskaitų faktūrų saugyklą“.
Naujasis sprendimas jums siūlo:

  • Visų siunčiamų bei gaunamų sąskaitų saugojimą pagal LR PVM įstatymą.
  • Visos sąskaitos saugykloje pasiekiamos internetu.
  • Saugyklos integracija su i.SAF xml rinkmena, užtikrina sąskaitos meta informacijos sinchronizavimą.

Įsigijus saugyklą, galėsite:

  • Vadovas galės vizuoti sąskaitas faktūras, t.y internetu galės patvirtinti arba atmesti sąskaitos vykdymą.
  • Visada rasite sąskaitos faktūros spausdinį pagal tiekėją, pirkėją, numerį, datą ar net sąskaitos sumą.
  • Mokesčių administratoriui pareikalavus, galėsite nusiųsti sąskaitos faktūros skaitmeninį originalą.

Sąskaitos faktūros į saugyklą gali būti keliamos trimis būdais:

  • Elektroniniu paštu gautos sąskaitos į sistemą bus perkeliamos automatiškai.
  • Sąskaitas galima sukelti pasirenkant iš savo kompiuterio.
  • Į sistemą sąskaitos gali būtų įkeliamos jas skanuojant.

Plačiau apie Elektroninių sąskaitų faktūrų saugyklos sprendimą žiūrėkite paruoštame vaizdo įraše:

Klientų valdymas (CRM) naujovės

  • Formuojant pardavimo galimybes, renkantis potencialų klientą, sistema pasiūlys jį išsirinkti iš partnerių sąrašo. Pardavimo galimybėse parinkus partnerį, partnerio verslo informacijoje matysite visas su šiuo potencialiu klientu susijusias pardavimo galimybes. Tai patogus būdas analizuoti veiksmų istoriją su konkrečiu partneriu.

BSS Buhalterinė apskaita naujovės

  • Patobulinta ataskaita „FA7 Sąskaitos apyvartos žiniaraštis“. Sukurtas naujas filtravimo kriterijus – „Rodyti dokumento tipą“. Šis kriterijus leidžia pasirinkti, rodyti ar nerodyti ataskaitoje stulpelį „Dokumento tipas“. Taip pat sugeneruotoje ataskaitoje yra galimybė paslėpti arba padaryti matomą, ataskaitos formavimo metu naudotų kriterijų, informaciją.
  • Sukurtas naujas sisteminis langas „Mokėjimai“-> „Skolos pagal terminus“. Jame rodo visų partnerių visas skolas. Lange galima pasirinkti skolas rodyti sumines pagal partnerį arba detalias skolas – matomi dokumentai, iš kurių susidaro skola.
  • Kuriant naują pirkimo sąskaitą, gavimo data automatiškai parenkama, atsižvelgiant į dokumento datą. Tai palengvina duomenų suvedimą.
  • Sąskaitų produktų eilutėse sudėtos suminės eilutės visiems stulpeliams, kurių reikšmės yra skaičiai. Tai palengvina sąskaitos eilučių analizę, išvengiant vartotojo papildomo tam tikro parametro sumų sumavimo.
  • Realizuota galimybė atnaujinti sąskaitų informaciją, jeigu pasikeitė partnerio adresas. Iki pakeitimo, jeigu buvo išrašyta ir patvirtinta sąskaita ir tik vėliau pasikeitė partnerio adresas – sąskaitoje informacija neatsinaujindavo. Dabar pridėtas naujas mygtukas „Sinchronziuoti partnerio informaciją“ („Veiksmai“ -> „Sinchronziuoti partnerio informaciją“). Naudojant šį mygtuką galėsite sąskaitoje atnaujinti partnerio adresą ar sandėlio vietą.
  • Sukurti du papildomi programos nustatymai: „Pardavimo sąskaitoje serija privaloma“ ir „Pirkimo sąskaitoje serija privaloma“. Atsižvelgiant į šiuos programos nustatymus, sistema atitinkamai reikalauja arba nereikalauja sąskaitos serijos.
  • Nuimtas draudimas, neleidžiantis pardavimo sąskaitos pagrindiniame lange nurodyti projektą. Šioje vietoje nurodytas projektas, automatiškai atsiras sąskaitos eilučių detalizacijose.
  • Patobulinta ataskaita „FA8_4_2 Pelno (nuostolio) ataskaita detali“. Sukurtas naujas filtravimo kriterijus – „Projektas“. Pasirinkus šį filtrą, ataskaitos duomenis galima analizuoti pagal kiekvieną turimą projektą.
  • Patobulinta ataskaita „AT7 Detali skolų ataskaita“. Esant valiutinei skolai, skolų ataskaitoje ją rodys nacionaline valiuta tos dienos valiutos kursu, kurios skola ir atsirado, t.y. valiutinės sąskaitos dokumento data.
  • Sukurtas naujas spausdinys „Kreditinė sąskaita“. Spausdinys skirtas pardavimo kreditinėms sąskaitoms.
  • Patobulinta ataskaita „AS13 Pardavimo apyvarta“. Ataskaita leidžia susidėlioti norimus laukus jums patogiu formatu ir analizuoti pateiktus duomenis.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Pridėtas naujas būdas išmokėti priskaičiuotas darbo užmokesčio sumas lange „DU mokėtinos sumos“. Iki pakeitimo, paskaičiuotas sumas buvo galima išmokėti per banką arba kasą. Dabar sistemoje yra dar viena galimybė – atlyginimų išmokėjimas per atskaitingą asmenį. Pažymėjus išmokamas sumas ir paspaudus „Kurti mokėjimo nurodymus“ -> „Kurti mokėjimus kitais kanalais“, visos pažymėtos sumos DU mokėtinose sumose bus pažymimos kaip išmokėtos. Tokiu atveju, bus suteikiama galimybė kurti pinigų kvitą atskaitingam asmeniui, kuris ir išmoka priskaičiuotą darbo užmokestį.
  • Sukurti nauji programos nustatymai: „Įmonės direktoriaus (-ės) vardas ir pavardė“, „Įmonės direktoriaus (-ės) pareigos“, „Įmonės vyr. buhalterio (-ės) vardas ir pavardė“ bei „Įmonės vyr.  buhalterio (-ės) pareigos“. Programos nustatymuose nurodžius šią informaciją, ji automatiškai susigeneruos darbo laiko ir darbo užmokesčio žiniaraščių spausdiniuose.
  • Sukurtas naujas priedo tipas „Darbas lauko sąlygomis“. Šis priskaitymas pridedamas „DU žiniaraščiuose“. Nuo šio priedo neskaičiuojami jokie mokesčiai, bei priedo suma neįtraukiama į vidutinį darbo užmokesčio skaičiavimą.
  • Skiltyje „Partneris“ pridėti partnerio atributai: „SoDra draudėjo kodas“ ir „Savivaldybės kodas“. Prie partnerio (įmonės) užpildžius šiuos atributus, ši informacija bus automatiškai įtraukiama į SODRAI ir VMI teikiamas ataskaitas.
  • Kuriant pareigybę atsirado galimybė nurodyti profesijų klasifikatoriaus kodą. Pareigybėje užpildžius šią informaciją, generuojant DU6 1-SD ataskaitą, automatiškai profesijų klasifikatoriaus kodas bus įtrauktas į ataskaitos K6 laukelį „apdraustojo profesija pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių“.
  • Patobulintas ligų importas iš Sodros. Importo metu bus automatiškai užpildoma informacija apie nedarbingumo pažymėjimo seriją bei numerį.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

Ar žinote, kad:

  • Dokumentų valdymo sistemoje, skiltyje „Veiklų suvestinė“, galite rasti organizacijos užduočių vykdymo statistiką. Atidarius veiklų suvestinę, kairėje lango pusėje galite pasirinkti analizuojamą periodą bei veiklos tipą t.y kokio tipo užduočių vykdymą analizuojate (atliktos, neatliktos, vėluojančios). Pasirinkus filtrus, ekrane Jums bus suformuojama diagrama, kurioje matysite informaciją apie įvykdytas, neįvykdytas ar vėluojančias užduotis. Pelės klavišu paspaudus ant pateiktos diagramos, ekrane pamatysite konkrečius padalinius, kuriuose šio tipo užduočių yra daugiausiai. Pasirinkus konkretų padalinį, pamatysite, pas kurį iš padalinio darbuotojų yra daugiausiai analizuojamo tipo veiklų.

NT valdymo naujovės:

  • Realizuotas funkcionalumas leidžiantis skaičiuoti delspinigius pagal sutartis.
  • Sutartis papildyta „Sutarties kategorija“ (aktualu Prekybos centrams).
  • Sutartyje atsirado galimybė susivesti skaičiavimo formulę pagal apyvartą bei pačią apyvartą (kai tik turėsime XLSX failą realizuosime apyvartų importą).
  • Depozitų apsirašymas bei fakto užfiksavimas.
  • Priskaityme atsirado aprašymo laukas, kuriame atvaizduojame, kaip buvo apskaičiuota tam tikra reikšmė.

Vartotojo vadove aprašytos detalios instrukcijos, NT Valdymas skiltis:

The post Verslo valdymo sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Verslo valdymo sistemos pasirinkimas

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

bss erp verslo valdymo sistemaMetų sandūra pats geriausias laikas keisti įmonėje naudojamą buhalterinės apskaitos ar verslo valdymo sistemą. Kodėl? Keičiasi ataskaitinis laikotarpis, uždaromas praeitas laikotarpis, rengiamos metinės ataskaitos, tad nuo Naujų metų visada pakeisti apskaitos sistemą yra lengviau, paprasčiau ir efektyviau.

Kodėl reikia keisti turimą programą?

Turbūt tai svarbiausias klausimas, iš karto gimstantis galvoje tik pradėjus skaityti šį straipsnį. Juk retai kas mėgsta pokyčius ir tai visiškai suprantama žmogiška savybė. Deja, bet gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas be pokyčių – paskutinius dvejus metus dažnai įmonei teko ne kartą atnaujinti savo naudojamą buhalterinę programą dėl daugybės objektyvių priežasčių, iš vis nesusijusių su pačiu verslu:

  • Nuo 2015 sausio 1 d. Lietuvoje įvestas Euras – keičiant valiutą, teko diegti atnaujinimus arba keisti programą.
  • Nuo 2016 sausio 1d. Lietuva prisijungė prie bendros mokėjimo eurais erdvės – SEPA Visi bankai, mokėjimų nurodymus bei išrašus pradėjo teikti SEPA formatu, tad buhalterinės programos turėjo greitai prie to prisitaikyti.
  • Nuo 2016 spalio 1 d. startavo VMI išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) dalys: i.SAF bei i.VAZ. Automatiškai teko keisti mokesčių administratoriui perduodamos buhalterinės informacijos formatą.

Ir šie pasikeitimai toli gražu ne paskutiniai. Žvelgiant į priekį matome, kad prireiks dar ne kartą keisti/atnaujinti sistemas dėl tolimesnių i.MAS posistemių diegimo darbų, naujojo darbo kodekso bei socialinio modelio priėmimo:

  • Didžiosios įmonės nuo 2017 sausio 1 d. ir visos įmonės nuo 2019 sausio 1d. privalės teikti SAF-T (standartinės apskaitos duomenų rinkmena) duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai.
  • EKA – išmanieji kasos aparatai, užtikrins duomenų apie operacijas kasos aparatu pateikimą VMI analizės tikslais.
  • Anksčiau ar vėliau bus priimtas naujasis darbo kodeksas, dėl to reikės atnaujinti Darbo užmokesčio bei personalo valdymo modulius.

Taigi, nepriklausomai nuo to, ar pokyčiai Jums patinka, ar nepatinka, jie dar ilgai neduos ramybės ir teks arba nuolatos pildyti turimą buhalterinę programą naujais moduliais, arba iš vis pereiti prie naujos programos. Ir jei tokie pokyčiai ima varginti, o gal tiesiog esama buhalterinė programa nebetenkina pagal savo galimybes ar tiesiog nelabai patogi, dabar pats tas metas pasidairyti po galimas alternatyvas, ypač tokias, kurias naudojant nereikia sukti galvos nei dėl atnaujinimų, nei dėl kitų rūpesčių. Juk pokyčių vis tiek neišvengsite, o pasikeitimai metų gale visada mažiausiai skausmingi, nei bet kuriuo kitu laikotarpiu.

Nuomotis ar pirkti programinę įrangą?

Tai antrasis klausimas, kylantis iš kart po to, kai nusprendžiate pasidairyti į alternatyvias buhalterines programas. Pagrindiniai rūpesčiai, susiję su tradicinėmis perkamomis buhalterinėmis programomis, yra šie: 

  • Didelės pirminės investicijos (vardinės licencijos) – nuo senų laikų nusistovėjęs programinės įrangos įsigijimo modelis buvo sumokėti mokestį už licencijas, griežtai įvardinant kiek bus naudotojų. Nuo to tiesiogiai priklausydavo programinės įrangos kaina, tačiau įmonei augant, reikėdavo papildomai įsigyti licencijas naujiems naudotojams.
  • Nepakankamas licencijų kiekis – dažna įmonė, įsigydama programinę įrangą pataupo ir nuperka licenciją tik buhalteriui, o visi pardavėjai, projektų vadovai ir kiti įmonės darbuotojai dirba kitomis sistemomis arba vedasi savo Excelius, dažnai dubliuodami buhalterijos darbą.
  • Mokami programos atnaujinimai – savaime aišku, programinės įrangos gamintojai nuolatos sukurdavo įvairias naujas funkcijas ir patobulinimus, tačiau juos reikėdavo įsigyti už papildomą mokestį.
  • Programos naudotojų konsultavimas – įmonėje pasikeitus darbuotojams ar šiaip kylant klausimų, norisi gauti kokybiškas konsultacijas, tačiau programinės įrangos gamintojas, iš kurio prieš keletą metų įsigijote programą, tikrai nedega noru Jus nemokamai konsultuoti ir stengiasi įsiūlyti Jums mokamas konsultavimo paslaugas.

Šios problemos nuo seno tapo buhalterių pokalbių folkloro dalimi, tad matydama poreikį naujiems sprendimams, BSS IT sukūrė buhalterinių programų modernų nuomos modelį. Galite neabejoti, jog visų aukščiau išvardintų trūkumų išvengsite BSS IT programinę įrangą įsigydami nuomos principu, mokėdami nustatytą mėnesinį mokestį – tokiu būdu galėsite:

  • Tiksliai planuoti išlaidas naudojamai programinei įrangai.
  • Programa kiekvienam darbuotojui. BSS ERP kaina nepriklauso nuo sistemos naudotojų skaičiaus, o priklauso nuo įmonės dydžio (darbuotojų skaičiaus).
  • Programa atnaujinama pastoviai. BSS ERP programa atnaujinama periodiškai, taigi visada turėsite naujausią programą ir jokių atnaujinimų papildomai įsigyti nereikės.
  • Nemokamos konsultacijos. Konsultacijų kaina yra įskaičiuota į mėnesinį mokestį, tad Jums niekada nereikės ieškoti atsakymų patiems, visada turėsite galimybę paklausti mūsų konsultanto, kaip elgtis turint konkrečią situaciją.

Diegti savo kompiuteriuose ar naudotis programa „debesyje“?

Apsisprendus keisti programą kyla dilema, kokią rinktis: ar „debesinę“ ar paprastą – diegiamą į kompiuterį. Iš karto atvirai pasakysime, kad gyvenime tobulų dalykų nebūna, bet vieni sprendimai yra paprastesni, greitesni ir kur kas pigesni, nei kiti. Buhalterinė programa įmonės kompiuteryje – įprastas sprendimas, tad apie jį neverta ir kalbėti. O štai buhalterinė programa „debesyje“ – vis dar naujovė daugeliui įmonių, tad apžvelkime pagrindinius tokio sprendimo privalumus ir trūkumus.

Renkantis programą „debesyje“, pagrindiniai privalumai yra tokie:

  • Jums nereikia rūpintis duomenų atsarginių kopijų archyvavimu bei atstatymu. Daugelis klientų, kurie turi programą susidiegę savo kompiuteryje suvokia, kad reikia kažkokiu būdu daryti atsargines duomenų kopijas, tačiau retas kuris tai daro, o jei ir daro tai atsarginiai duomenys saugomi tame pačiame kompiuteryje, kurio diskui sugedus prarandami visi duomenys.
  • Nereikia investuoti į nuosavą serverį, pirkti licencijas operacinei sistemai ar duomenų bazei. Būna klientų, kurie programą sudiegia į savo „serverį“, prie kurio jungiasi darbuotojai, tačiau tokiu atveju reikia rūpintis, kad kažkas „prižiūrėtų“ serverį, be to, reikia įsigyti serverio programinės įrangos licencijas.
  • „Debesyje“ sistemos veikimui reikalingas tik interneto ryšys ir Jūs galite iš bet kur darbuotis 24/7 režimu. Jei renkatės programą, kuri sudiegiama į konkretų kompiuterį, negalėsite dirbti iš kitos darbo vietos, reikės kopijuoti duomenis juos sinchronizuojant – tai ne tik nepatogu, bet ir sudėtingai realizuojama.
  • Programos atnaujinimai „debesyje“ vyksta automatiškai. Jei programa sudiegta Jūsų kompiuteryje, Jums pirmiausia reikės kažkokiu būdu sužinoti, kad yra naujesnė programos versija, o sužinojus – ją sugebėti susidiegti savo kompiuteryje. Tai ne tik nepatogu, bet ir komplikuota – niekas ir niekada negali garantuoti, kad atnaujinus programą, nekils jokių problemų su senesniais duomenimis. „Debesų“ atveju visi atnaujinimai ir visos dėl to iškylančios problemos sprendžiamos Jums net nežinant apie tai.
  • Ar saugu debesyse? Tiems, kurie baiminasi, kad buhalterijos duomenis laikyti trečiosios šalies virtualiame serveryje yra nesaugu, sakome: „Nulaužti duomenis galima ir fiziniame įmonės serveryje, tuo labiau buhalterės kompiuteryje“. Tad absoliutus saugumas iš vis neįmanomas, tačiau pagal saugumą joks buhalterės kompiuteris neprilygs profesionalių specialistų prižiūrimiems serveriams.

Jei programa „debesyse“ yra ir vienas dažniausiai minimas trūkumas:

  • Nėra interneto – dirbti negaliu. Yra įvairių darbo „ne tinkle“ sprendimų, tačiau vienaip ar kitaip reikalingas interneto ryšys. Bet nepamirškime, jog dažniausiai šiais laikais po ranka turime išmanųjį telefoną, kuriame internetas yra visada, tad visiškai „be interneto“ realiai liekame labai retai.

Taigi, BSS IT kviečia įvertinti Jūsų įmonėje naudojamos programinės įrangos keitimo galimybę į šiuolaikišką BSS ERP verslo valdymo sistemą apimančią:

Straipsnis publikuotas: Buhalterinė apskaita SoftPictures

The post Verslo valdymo sistemos pasirinkimas appeared first on BSS IT.

Su Šv. Kalėdom ir Naujaisiais 2017 metais

Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Verslo valdymo sistemos naujovės 2017

BSS IT kolektyvas Jus sveikina su Naujais 2017 metais ir linki darbingų metų!

O dabar pristatome dar 2016 metais nuveiktus darbus, kurie palengvins 2017 metus…

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Pakoreguota ataskaita „FA1_4 DK detalūs apyvartos žiniaraščiai“. Supaprastintas ataskaitos spausdinys, paliekant pagrindinę informaciją apie įvykusias ūkines operacijas. Taip pat suteikta galimybė, generuojant ataskaitą, pasirinkti grupavimą pagal detalizacijas.
  • Pakoreguota ataskaita „AT3 Tarpusavio atsiskaitymo suderinimo aktas“. Dabar sumos ataskaitoje išgrupuojamos pagal valiutą.
  • Pakeista i.VAZ formavimo logika. Iki pakeitimo į i.VAZ patekdavo tik sistemoje suformuoti išvežimo/įvežimo važtaraščiai, dabar pateks ir pardavimo sąskaitos. Tai leis nekurti dviejų skirtingų dokumentų, o suformuota sąskaita bus ir važtaraštis.
  • Mokėjimų paieškos lange pridėtas naujas paieškos kriterijus „Mokėjimo tipas“.
  • Realizuota galimybė mokėjimuose, kaip pagrindo dokumentą pridėti sutartį. Pridėjus sutartį prie mokėjimo, kaip pagrindo dokumentą – mokėjimo detalizacijose pridedama sutarties detalizacija.
  • Produkto kortelėje esantis laukas KN praplėstas ir dabar į jį galima vesti 12 simbolių.
  • Patobulinta ataskaita „AS33 Pardavimo dokumentų sąrašas“. Jau sugeneruotoje ataskaitoje suteikta galimybė pačiam vartotojui pasirinkti jam svarbiausią pardavimo dokumentų informaciją ir taip suformuoti norimą ataskaitos spausdinį. Taip pat ataskaitoje išjungtas grupavimas padieniui.
  • Produktų paieškos lange, kaip filtravimo kriterijus, pridėtas naujas laukas „EAN kodas“. Pagal šį lauką galima ieškoti duomenų arba juos sugrupuoti.
  • Sukurtas kreditinės sąskaitos spausdinys.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Tvirtinant/ keičiant darbuotojo sutartį, panaikinta validacija, kuri tikrina ar darbuotojo kortelėje yra suvestas bent vienas dokumentas. Dabar sistema nebetikrina darbuotojo dokumentų.
  • Patobulinta Sodros forma „DU7 2-SD“. Suteikta galimybė, formuojant ataskaitą sistemoje, pasirinkti laikotarpį „Data nuo“ ir „Data iki“.
  • Atnaujintos Sodros formų 1-SD, 2-SD, 12-SD, NP-SD versijos. Kadangi SAM naujausia versija bus naudojama teikiant duomenis už laikotarpį nuo 2017 m. sausio 1 d., sistemoje SAM formos versija bus atnaujinta nuo 2017.01.15.
  • SAM formos filtro parametrai pakoreguoti pagal SAM formą.
  • Atnaujintos ataskaitų SAM, 1-SD, 2-SD duomenų rinkimo taisyklės, įtraukiami nauji procentai (įmokos į garantinį fondą 0,2) ir atitinkamos įmokų sumos.
  • Patobulinta ataskaita NP-SD. Po pakeitimų nedarbingumo pratęsimas bus įtraukiamas į tą patį lapą, kaip ir pirminės operacijos.
  • Formuojant periodinius mokėjimus, mokėjimo nurodyme atsiranda papildoma informacija iš periodinio mokėjimo laukų.
  • Patobulinta Valstybinės mokesčių inspekcijos deklaracija FR0573 „Metinė A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracija“. Į formą įtraukiami darbuotojams išmokėti dienpinigiai  per 2016 m. (išmokas kodas – 05). Į deklaraciją dienpinigių sumos įtraukiamos tik tuo atveju, jei dienpinigių skaičiavimai buvo atlikti per DU modulį.
  • Atnaujintas 2017 metų išskirtinių dienų (šventinių/prieššventinių) kalendorius.
  • Sistemoje atlikti pakeitimai pagal nuo 2017.01.01 pakeistas PNPD ir NPD formules.
  • Papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD) nuo 2017 m. padidintas nuo 120 iki 200 EUR už kiekvieną vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą.
  • Nuo 2017.01.01 didėja neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) darbo pajamoms nuo 200 iki 310 Eur. NPD apskaičiavimo formulė: NPD = 310 – 0,5 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos – 380). Taip pat padidintas neįgaliems asmenims taikomas individualus neapmokestinamųjų pajamų dydis: nuo 270 iki 380 eurų per mėnesį – asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis; nuo 210 eurų iki 320 eurų per mėnesį– asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis.

Informuojame! Pagal programos nustatymus, naujosios formulės sistemoje bus taikomos skaičiuojant darbo užmokestį nuo 2017.01.01. Jeigu nesate išmokėję darbo užmokesčio už 2016 m.12 mėnesį ir skaičiuojant bus reikalingos naujosios NPD ir PNPD formulės, kreipkitės į BSS IT konsultantus, informuodami, kurioje įstaigoje skaičiuojate 2016 metų darbo užmokestį.

  • Atlikti pakeitimai dėl garantinio fondo įmokų

Informuojame! Kai baigsite DU skaičiavimus už 2016 metus, reikia atlikti tokius pakeitimus:
1. Personalas ir atlyginimai->Konfigūracija->Priskaitymai/Atskaitymai->susirandame atskaitymą IIGF (Įmoka į garantinį fondą).
2. Atidarome ir laukelyje „Partneris“ pasirenkame „Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“.
3. Spaudžiame mygtuką „Saugoti ir uždaryti“.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Vartotojui sustabdžius procesą, jam buvo automatiškai atveriamas dokumentų paieškos langas. Dabar jam bus atidaromas pranešimų langas.
  • Jeigu dokumentas buvo kuriamas pagal šabloną, ir tokį dokumentą siunčiant tam tikrai veiklai, buvo formuojami veiklų pavadinimai tokie pat, kaip šablono pavadinimas. Dabar veiklos pavadinimas visais atvejais bus toks, kaip kad dokumento pavadinimas.
  • Jeigu dokumentas naudoja atributą, kurio tipas TAIP/NE, tuomet dokumentų paieškos lange rodė neteisingas reikšmes. Dabar sistema patobulinta ir reikšmės yra teisingos.

 

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

BSSPrasidėjo jau paskutinis kalendorinis žiemos mėnuo. Laikas bėga greitai… BSS IT komanda taip pat nestovi vietoje. Pristatome Jums per sausio mėnesį sukurtas naujoves, atliktus pakeitimus, atsižvelgiant į mums labai svarbių mūsų klientų norus.

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Atlikti pakeitimai, kurie leis pardavimo sąskaitai generuoti i.VAZ xml failą. Iki pakeitimų, i.VAZ xml failą buvo galima generuoti tik išvežimo važtaraščiams. Tam, kad nereiktų vartotojui vesti dviejų dokumentų, atlikti atitinkami pakeitimai, tačiau prie pardavimo sąskaitos, skiltyje „Transportavimo sąlygos“, būtina nurodyti: pakrovimo, iškrovimo adresus, vairuotoją, transporto priemonės valstybinį numerį.
  • Atlikti pakeitimai, kurie leis eksportuoti į excel visus įrašus esančius pirkimų\pardavimų\skolos pagal terminus paieškos languose, pasirinkus „Eksportuoti pagal filtrą į Excel…“. Iki pakeitimų sistema eksportuodavo vieną puslapį duomenų, esančių paieškos lange, dabar eksportuos visus.
  • Patobulinta ataskaita „AT7 Detali skolų ataskaita“, pridedant naujus laukus: „iki termino“ ir „po termino“. Juose rodomos skolos iki termino ir skolos po termino. Pakeisti laukų pavadinimai iš „Skolos data“ į „Apmokėjimo terminas“ ir iš „Pradelsta dienų“ į „Vėluoja dienų“.
  • Skolos pagal terminus lange pridėtas naujas paieškos kriterijus „Po termino“. Šis laukas leis filtruoti vėluojančias skolas.
  • Realizuota integracija su rekvizitais.lt. Suvedus partnerio pavadinimą arba įmonės kodą, galima tokio partnerio paieškoti rekviztai.lt (mygtukas „Ieškoti“ arba „Tikrinti“). Jei partneris surandamas, į sistemą importuojama likusi, dar nesuvesta, partnerio informacija.
  • Realizuotas funkcionalumas pildyti reikiamas papildomas detalizacijas. Dabar vartotojas gali susikurti papildomą detalizaciją, kuri yra sistemos objektas ir ją panaudoti detaliziuojant sumas. Tarkim juridinis asmuo sumoka pinigus už savo darbuotojams suteiktas paslaugas, tačiau apskaitoje norima matyti konkrečius fizinius asmenis, už kuriuos buvo atlikti mokėjimai. Dabar sistemoje šias sumas leis detalizuoti pagal papildomą detalizaciją, o detalizacijos reikšmė bus pasirenkama iš partnerių sąrašo.
  • Atlikti patobulinimai, kurie leis vartotojui nurodyti sąskaitos šabloną, kurį sistema turėtų naudoti siunčiant sąskaitas klientams elektroniniu būdu, į nurodytą partnerio el.paštą. Iki pakeitimo siųsti buvo galima tik vieną šabloną, nurodytą programos nustatymuose (pvz.: „PVM sąskaita faktūra“). Dabar sistema leis vartotojui pačiam nurodyti šabloną, sąskaitos siuntimo metu (pvz.: „Išankstinė sąskaita faktūra“).
  • Atlikti pakeitimai, po kurių pinigų išmokėjimo operacijoje partnerio banko sąskaita yra neprivalomas laukas. Tai yra patogu, jei nėra žinoma partnerio banko sąskaita.
  • Tvirtinant mokėjimus, pašalinta validacija, kuri tikrindavo ar operacijos ID nėra panaudotas kitose operacijose. Dabar mokėjimų sutvirtinimas bus patogesnis ir greitesnis.
  • „Administravimas“ –>„Mokesčiai“. Sukurtas naujas PVM taikymo metodas „Atvirkštinis“. Pasirinkus šį metodą (kuriant naują ar koreguojant seną mokestį) ir su šiuo metodu sukurtą mokestį panadojus pirkimo/pardavimo sąskaitose, skola bus skaičiuojama taip: „Op. kaina“ – „PVM suma“. Šis naujas metodas naudingas tuo atveju, kai, tarkim, žinoma sutarties suma, į kurią įskaičiuoti ir mokesčiai, o konkreti kliento skola yra nežinoma. Kuriant pirkimo/pardavimo sąskaitą ir panaudojus mokestį su PVM taikymo metodu „Atvirkštinis“ bei įrašius sutarties sumą į laukelį „Op. kaina“ sistema automatiškai išskaičiuos klieto skolą.
  • Atlikti patobulinimai neleidžiantys sudengti dokumentų, jei sudengimo diena patenka į uždarytą apskaitos periodą. Dabar bandant dengti tokius dokumentus, sistema informuos, kad sudengimas negalimas dėl uždarytų apskaitos periodų.
  • Atlikti pakeitimai, kurie leis keisti atributų reikšmes net jei apskaitos periodas bus uždarytas. Anksčiau, sistema neleisdavo to padaryti.
  • Ataskaitose „AT7 Detali skolų ataskaita“ ir „AT9 Suminės skolos pagal partnerius iš DK“ pridėta galimybė skolų ataskaitas formuoti daugiau nei vienai skolinei sąskaitai. Formuojant ataskaitą naudotojas galės pasirinkti visas skolines sąskaitas, kurioms norima formuoti ataskaitą.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • „DU10 SAM“ ataskaitos formavimo kriterijuose pašalintas laukas „Naujiems rinkos dalyviams“. Taip pat, atsižvelgiant į SAM formą, patikslinti ataskaitos formavimo kriterijai  iš „Vadovo pareigų pavadinimas“ į „Vadovo ar įgalioto asmens pareigų pavadinimas“ ir iš „Vadovo vardas, pavardė“ į „Vadovo ar įgalioto asmens vardas, pavardė“.
  • „DU7 2-SD“ ataskaitos formavimo lange pridėti papildomi filtrai: „Data nuo“ ir „Data iki“, kurie leis formuoti ataskaitą pasirinktam periodui.
  • Atlikti patobulinimai, kurių dėka, naudotojui darbo užmokesčio žiniaraštyje ranka koreguojant vykdomojo rašto sumą, sistema informuos apie vykdomojo rašto sumos likučio viršijimą.
  • Sukurtas naujas kintamasis „Priedas už lauko darbus“. Priedai yra importuojami tiesiai į darbo užmokesčio žiniaraščius pagal pateiktą šabloną. Nuo naujojo priedo mokesčiai nėra atskaitomi.
  • Kuriant atostogų personalo operacijas, pagal nutylėjimą laukas „Atostoginiai išmokami prieš 3 dienas“ yra neaktyvus. Tai sumažins klaidų tikimybę.
  • Sistema automatiškai formuoja Sodros pranešimus: NP-SD, SAM, 1-SD, 2-SD, 9-SD, 12-SD.
  • Kuriant sistemoje naują darbuotoją („Personalas ir atlyginimai“–>“Darbuotojai“) su asmens kodu, kuris jau yra priskirtas kitam darbuotojui, sistema saugojimo metu informuoja: „Nepavyko išsaugoti darbuotojo. Dubliuojasi asmens kodas“.
  • Atliktas pakeitimas, sistemoje galima vykdyti darbo užmokesčio mokėjimus, jei banko sąskaitos numeris (banko sąskaitos savininkas) nesutampa su darbo užmokesčio gavėju. Šis pakeitimas yra aktualus tuomet, kai darbuotojas parašo prašymą, kad jo alga būtų pervedama į kito darbuotojo banko sąskaitą.
  • Atliktas pakeitimas, sistemoje galima vykdyti darbo užmokesčio mokėjimus į užsienio bankų sąskaitas. Norit pasinaudoti šia galimybe, reikia: „Administravimas“–>„Bankai“ pasirinkti reikiamą banką ir uždėti varnelę ant programos lauko „Užsienio“, paspausti mygtuką „Saugoti ir uždaryti“.
  • Yra galimybė programoje formuoti atostogų rezervą už kiekvieną mėnesį (siųsti į DK): „Personalas ir atlyginimai“–>„Konfigūracija“ –>„Priskaitymai/Atskaitymai“ atidarius „Atostogų rezervo darbdavio SODRA skirtumas“ ir „Atostogų rezervo skirtumas“ reikia uždėti varnelę ant programos lauko „Siųsti į apskaitą“, paspausti mygtuką „Saugoti ir uždaryti“. Paskaičiuoto atostogų rezervo peržiūrai rekomenduojame ataskaitą „DU16 Paskaičiuotas atostogų rezervas“.
  • Pagal klientų poreikius atnaujinta ataskaita „DU5_8_D Darbo užmokesčio žiniaraštis“. Jau sugeneruotoje ataskaitoje suteikta galimybė pačiam vartotojui pasirinkti jam svarbiausią informaciją ir taip suformuoti norimą ataskaitos spausdinį. Taip pat ataskaitos „DU5_8_D Darbo užmokesčio žiniaraštis“ generavimo filtruose padarytas naujas filtras „Sekančio mėn. sumos“. Pasirinkus ši filtrą vartotojas jau sugeneruotoje ataskaitoje taip pat gali pats pasirinkti, ar spaudinyje nori matyti sekančio mėnesio sumas.

Primename. Sistemoje atlikti pakeitimai pagal nuo 2017.01.01 pakeistas PNPD ir NPD formules. Papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD) nuo 2017 m. padidintas nuo 120 iki 200 EUR už kiekvieną vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą. Nuo 2017.01.01 didėjo neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) darbo pajamoms nuo 200 iki 310 Eur. NPD apskaičiavimo formulė: NPD = 310 – 0,5 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos – 380). Taip pat padidintas neįgaliems asmenims taikomas individualus neapmokestinamųjų pajamų dydis: nuo 270 iki 380 eurų per mėnesį-asmenims, kuriems nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis; nuo 210 eurų iki 320 eurų per mėnesį-asmenims, kuriems nustatytas 30-55 procentų darbingumo lygis.

Primename. Reikia atlikti pakeitimus:

„Personalas ir atlyginimai“–>„Konfigūracija“–>„Priskaitymai/Atskaitymai“–>susirandame atskaitymą IIGF (Įmoka į garantinį fondą). Atidarome ir laukelyje „Partneris“ pasirenkame „Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“. Pakeičiame įmokos kodą į 252 ir spaudžiame mygtuką „Saugoti ir uždaryti“.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Pridėtas naujas mygtukas „Spausdinti vizos lapelį“, kuris skirtas spausdinti tik vizos lapelį be pačio dokumento.
  • Padaryti pakeitimai, po kurių web DVS sąsajoje nerodys bylų, kurių statusas „Užbaigta“.
  • Realizuota galimybė automatiškai keliamus dokumentus filtruoti pagal pavadinimo raktinius žodžius arba pagal siuntėją ir atitinkamai juos talpinti skirtinguose kataloguose.
  • Web dokumentų valdymo sistemoje katalogų medis pagal nutylėjimą rodomas suskleistas. Ir tik esant poreikiui, šakos yra išskleidžiamos.
  • Dokumentų paieškos lange pridėti nauji laukai „galioja nuo“ ir „galioja iki“. Naujieji laukai palengvina duomenų paiešką.
  • Atlikti patobulinimai, kurie leis, atostogų prašymą pildančiam darbuotojui, kuris dirba daugiau nei pagal vieną darbo sutartį, nurodyti kelias pareigybes. Iki pakeitimų, jei darbuotojas atostogauja pagal kelias sutartis, nebuvo galima automatiškai įrašyti kelių pareigybių, dabar ši galimybė yra.
  • Atlikti pataisymai, kurie leis registruojant dokumentą į registrą parinkti automatiškai ir bylą. Automatinis bylos parinkimas registruojant dokumentą į registrą veiks tik tokiu atveju, jei registro konfigūracijoje bus nurodyta byla.
  • Sukurta nauja dokumentų atributų kategorija, kuri bus naudojama tais atvejais, jeigu dokumentas kurtas ne pagal šabloną. Iki pakeitimų, taip įkelti dokumentai „matydavo“ visus galimus sistemoje atributus. Dabar bus galima nurodyti, kuriuos atributus, visiems ne pagal šabloną įkeltiems dokumentams, rodyti.
  • Dokumentų paieškos lange pakoreguotas datos laukas, slepiant visas valandas ir paliekant tik datą.
  • Realizuotas funkcionalumas, kuris leis pasikeisti slaptažodį, jeigu jį pamiršote. Prisijungimo lange reikės paspausti mygtuką „priminti slaptažodį“ ir nurodyti el. paštą, į kurį naudotojui bus išsiųstas priminimas su nuoroda, kuri leis pasikeisti slaptažodį.

 

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

SAF-T Konvertavimas

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Šiuo metu analizuojame poreikį įrankiui, kurio pagalba iš MS Excel failo būtų gaunama SAF-T rinkmena. Jeigu Jus domintų toks įrankis mielai kviečiame susisiekti su mumis el. pašto adresu: imas@bss.biz arba telefonu: +37065780672

SAF-T paskirtis – standartizuoti buhalterinės apskaitos duomenų pateikimą informacijos naudotojams, siekiant užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį apskaitos sistemoje registruotų ūkinių įvykių ir ūkinių operacijų apdorojimą bei tikslesnį jų įvertinimą, kurį atlieka informacijos naudotojai. SAF-T sudaromas pagal Subjektų buhalterinės apskaitos duomenis.

Detalią SAF-T specifikaciją rasite VMI puslapyje: SAF-T

Ką reikėtų žinoti apie SAF-T ?:

  • Standartinę duomenų apskaitą į posistemį SAF-T turės būti pasiruošusios teikti visos įmonės, kurių grynosios pajamos 2015 m. sudarė 8 mln. eurų ir daugiau.
  • Nuo 2017 m. vasario 20 d. pradėsime diegti SAF-T duomenų teikimo funkciją klientams. VMI gali pareikalauti SAF-T duomenų ne anksčiau kaip vasario 25 d. ir suteiks mažiausiai 10 dienų terminą duomenims paruošti.
  • Duomenys VMI teikiami pagal pareikalavimą. SAF-T rinkmeną už mokestinį laikotarpį VMI teikia mokesčių mokėtojai, kurių atžvilgiu yra vykdomi kontrolės veiksmai.
  • Primename, kad įmonėms, kurių 2016 finansinių metų grynosios pardavimo pajamos viršija 700 tūkst. eurų, nuo 2018 m. sausio 1 d. privalomas standartinės apskaitos duomenų rinkmenos teikimas (SAF-T).

SAF-T StruktūraSAF-T struktūra:
Antraštė. Antraštinę dalį sudaro bendra informacija apie Subjektą, kuriam taikomas SAF-T (Subjektų kodai, adresai, kontaktiniai asmenys ir kita informacija);
Pagrindinė duomenų byla. Pagrindinę duomenų bylą sudaro buhalterinių sąskaitų, pirkėjų, tiekėjų, debitorių, kreditorių, prekių / paslaugų, atsargų, turto bei kiti duomenys;
Didžiosios knygos įrašai. Didžiąją knygą sudaro suvestiniai ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių duomenys (likučiai ir jų analizės duomenys: data, sąskaitų korespondencija, suma ir kita informacija);
Pirminių dokumentų duomenys. Pirminių dokumentų duomenis sudaro pardavimų, pirkimų (įsigijimų) sąskaitų, mokėjimų, prekių judėjimo, turto pokyčių duomenys

Plačiau apie standartinę apskaitos duomenų rinkmeną (SAF-T) skaitykite

The post SAF-T Konvertavimas appeared first on BSS IT.


Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

BSS IT_pavasarisPrasidėjus kalendoriniam pavasariui, BSS IT kolektyvas skuba pasidžiaugti per vasario mėnesį nuveiktais darbais ir atliktais pakeitimais mūsų sistemoje.

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Pirkimo sąskaitos pagrindinės informacijos lauke pridėtas naujas laukas „Orginali dokumento data“. Šis laukas yra naudojamas tuomet, kai pavėluotai gaunamos praėjusių mėnesių sąskaitos (praėjusių laikotarpių sąskaitų registrai VMI jau pateikti). Pavyzdžiui, kovo mėnesį gaunate sausio mėnesio pirkimo sąskaitą. Kadangi sausio mėnesio sąskaitų registras jau pateiktas, naują sąskaitą į apskaitą registruojame jos gavimo data: „Originali dokumento data“ – sąskaitos data, nurodyta dokumente, „Dokumento data“ –  sąskaitos registracijos į apskaitą data (sistema  pagal šią nurodytą datą, sąskaitą įtrauks į to mėnesio i.SAF registrą).
  • Pakeistas ataskaitos „AT7 Detali skolų ataskaita“ grupavimas. Pagal nutylėjimą, suformuota ataskaita nėra grupuojama ir visos skolos rodomos iš eilės. Tačiau esant poreikiui, ataskaitą galima grupuoti pagal pirmo arba antro lygio detalizacijas, t.y pagal partnerį arba DK sąskaitą.
  • Atlikti pakeitimai, neleisiantys sistemoje įvesti partnerio antrą kartą su tuo pačių įmonės/asmens kodu.
  • Atnaujinta dauguma ataskaitų, į jas įtraukiant įmonės rekvizitus.
  • Pakoreguota ataskaita „FA8_4_1 Pelno (nuostolio) ataskaita detali“. Po pakeitimų, ataskaitoje rodomos ir sumuojančios DK sąskaitos.
  • Sukurta nauja ataskaita „AT3_EN Tarpusavio atsiskaitymo suderinimo aktas EN“. Ji skirta tarpusavio atsiskaitymo suderinimui su užsienio klientais.
  • Jei laukas „Eksportuota į i.SAF“ (Pardavimai/Pirkimai) tuščias (neuždėta varnelė), tai stornavus tokią sąskaitą, lauke „Registras“ varnelė pašalinama automatiškai ir į generuojamą i.SAF registrą stornuota sąskaita yra neįtraukiama.
  • Pakoreguota ataskaita „FA08_1 Balansas“. Po pakeitimų, suteikta galimybė sumas ataskaitoje apvalinti iki sveikojo skaičiaus.
  • „Sąskaitos detalės“ lange pridėtas prekių ir produktų kiekius sumuojantis laukas.
  • Praplėstas produkto kortelėje esančio lauko „KN kodas“ skaitmenų kiekis. Taip pat realizuota paieškos ir grupavimo galimybė pagal „KN kodas“ lauką.
  • Sukurtos naujos korespondencijos bei mokesčio tipai, leisiantys teisingai suvesti dokumentus, kuriems skaičiuojamas GPM (automobilių nuomos sutartys, darbuotojų draudimas ir pan.).
  • Sistemoje patobulintas apskaitos periodų kūrimas. Dabar įvedus pradžios, pabaigos datas ir periodiškumą – apskaitos periodai sugeneruojami automatiškai.
  • Sukurta nauja ataskaita „FA1_8 DK apyvarta auditui“.
  • Patobulinta ataskaita „VVA1 Pardavimo/Pirkimo apyvarta (pivot)“, pridedant papildomus laukus.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Praplėstos dienpinigių importo galimybės. Po atnaujinimų, dienpinigių importo galimybė galima ir jau atleistiems darbuotojams.
  • Patobulintas personalo operacijų importas iš Sodros.
  • Į ataskaitą „DU12 FR0572“ automatiškai surenkami duomenys tiek iš darbo užmokesčio žiniaraščio (su DU susiję rezultatai), tiek iš pirkimų (automobilių nuoma).
  • Ataskaita „FR0572 ataskaitos išklotinė“ papildyta automobilių nuomos sumomis.
  • Darbo sutarčių paieškos lange sukurtas laukas „Suminė darbo laiko apskaita“. Šis naujas laukas suteikia galimybę filtruoti darbo sutartis, kurios turi suminę darbo laiko apskaitą.
  • Patobulintas suminės darbo laiko apskaitos periodų vedimas. Pridėta galimybė periodus vesti ne tik sveikaisiais skaičiais.
  • Sukurtas naujas darbo sutarties kintamasis „NGPM“. Pridėjus šį kintamąjį, darbuotojui bus neskaičiuojamas ir netaikomas GPM mokestis.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Pranešimų paieškos lange pridėta galimybė matyti visus atributus. Tad dabar, vartotojas pagal poreikį, pranešimų paieškos langą gali susidėlioti taip, kad jis teiktų jam daugiausiai informacijos.
  • Pakoreguota ataskaita „Gauti dokumentai“. Dabar ataskaita pateiks visų registruotų dokumentų, per nurodytą laikotarpį, sąrašą.
  • Papildyta dokumentų konfigūracija. Atsirado galimybė sukonfigūruoti šabloną taip, kad į jį automatiškai įtrauktų visą adresato informaciją.
  • Realizuotas funkcionalumas, matyti darbuotojų atostogų planus. Dokumentų valdymo sistemoje pasirinkus naujai pridėtą meniu punktą „Atostogų planas“, sistema grafiškai atvaizduoja darbuotojų atostogų planus.
  • Papildytas dokumentų paieškos langas, pridedant jame papildomus laukus „Susijusių dokumentų registracijos numeriai“, „Dokumento bylos indeksas“, „Dokumento bylos pavadinimas“ ir „Susiję dokumentai“.
  • Jeigu darbuotojas turi prieigą prie kelių įmonių, siunčiant laiškus apie jam priskirtas veiklas, laiške bus matomas aplinkos pavadinimas.
  • Realizuotas naujas programos nustatymas „DVS veiklos siunčiamos lygiagrečiai pagal nutylėjimą“. Pasirinkus šį programos nustatymą, visada visos veiklos pagal nutylėjimą bus siunčiamos lygiagrečiai.
  • Po atnaujinimų, vedant darbuotoją su tuo pačiu vardu ir pavarde, sistema paklaus, ar vedamas asmuo tikrai nėra tas pats darbuotojas, kuris jau yra sistemoje. Tokiu būdų bus išvengiamas darbuotojų dubliavimas.
  • Sukurta nauja dokumentų atributų kategorija bei programos nustatymas, leisiantis nurodyti, kurios kategorijos atributus rodyti dokumentų kortelėse, sukurtose ne pagal šabloną. Iki pakeitimų visuomet dokumento kortelėje buvo rodomi visi atributai, dabar bus galima nurodyti tam tikrą kategoriją, kurios atributai bus matomi.
  • Realizuotas funkcionalumas, leidžiantis matyti procesus, kurie dar tik startuos. Iki pakeitimų, visada prie dokumento buvo matomi jau pasibaigę arba vykstantys procesai, dabar galima bus matyti ir ateityje prasidėsiančius procesus.
  • Realizuotas funkcionalumas, kurio dėka dokumentas automatiškai įdedamas į dokumento katalogą. Katalogų medyje pasirinkus reikiamą katalogą ir kuriant naują dokumentą, dokumentas į katalogą įdedamas automatiškai ir vartotojui nebereikia katalogo priskirti pakartotinai rankiniu būdu. Vedant naujus dokumentus, tai padės sutaupyti darbo laiką.
  • Po pakeitimų, dokumentų paieškos lange visos datos rodomos be valandų.
  • Pridėta galimybė gautus laiškus, pagal jų turinį, priskirti į skirtingus katalogus.

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Atostogas skaičiuosime darbo dienomis

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Naujasis Darbo KodeksasTrišalė taryba baigė dar vieną iš naujojo Darbo kodekso svarstymo etapų. Dėl vieno svarbaus dalyko – darbo savaitės trukmės ir atostogų – susitarta. Jei seimas pritars šiam darbo kodekso pakeitimui planuojama jog jis įsigalios jau nuo 2017 metų liepos 1 d.

Atostogų skaičiavimo niuansai

Šiuo metu dauguma Lietuvos darbuotojų atostogauja per metus 28 kalendorines dienas (išimtis švietimo, medicinos, pataisos namų įstaigų darbuotojai). Nuo 2017 m. liepos 1 d. atostogų turėsime 20 darbo dienų. Naujasis darbo kodeksas įsigalios pačiame atostogų įkarštyje, tad gali būti, kad atostogausite “mišriu” modeliu ir įmonės buhalteriams teks sukti galvą kiek gi Jūs atostogų išnaudojote ir kiek gi jų liko. BSS ERP programuotojai iki liepos 1 d. paruoš visus reikalingus programos pakeitimus, kad palengvinti šį procesą.

Atostogų likučio perskaičiavimas

2017 m. liepos 1 d. turės būti perskaičiuotas visų Jūsų darbuotojų atostogų likutis, kurį iki liepos 1 dienos skaičiavote kalendorinėmis dienomis, o nuo liepos 1 dienos skaičiuosime darbo dienomis. Taigi panagrinėsime pavyzdžiu, tarkime darbuotojo atosotgų likutis birželio 30 dienai darbuotojas turėjo neišnaudotų 10 dienų, tad perskaičiuojant reiktų vadovautis šia formule: 10×5:7=7,14 darbo dienos. Yra įvairių interpretacijų dėl šio skaičiaus apvalinimo iki sveiko, tačiau juk atostogų likutis ir dabar niekada nėra lyginis skaičius (uždarant kiekvieną mėnesio periodą dabar gauname nuo 2,15 vasarį iki 2,38 liepą – priklausomai nuo mėnesio  dienų skaičiaus). Tad palauksime galutinio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išaiškinimo.

Darbo laiko apskaitos pakeitimai

Trišalė taryba sutarė ir dėl sekančių darbo laiko apskaitos pakeitimų:
1. Suminė darbo laiko apskaita įvedama esant būtinumui, įvykdžius informavimo, konsultavimo procedūrą su darbo taryba ir atsižvelgus į profesinęs sąjungos nuomonę.
2. Suminės darbo laiko apskaitos laikotarpis yra ne daugiau kaip 3 mėnesiai (buvo 4 mėnesiai).
3. Suminės darbo laiko apskaitos atveju maksimalus darbo laikas per savaitę – 52 valandos be papildomo darbo ir netaikant šio maksimalaus laiko budėjimui.
4. Suminės darbo laiko apskaitos atveju viršvalandžiai apskaitomi po apskaitinio laikotarpio, kitiems režimams po savaitės.
5. Maksimalus darbo laikas su papildomu darbu ir su viršvalandžiais – 60 valandų per savaitę (anksčiau sudarius kelias darbo sutartis buvo galima dirbti 72 valandas per savaitę). Kiekvieną savaitę bus privaloma fiksuoti viršvalandžius, pvz. pagal naują tvarką, jeigu darbuotojas dirbo 50 valandų, darbdavys tą savaitę už 10 valandų turės sumokėti kaip už viršvalandžius, o kitą savaitę jei dirbs 30 valandų, mokės tik už tiek valandų.
6. Naktinio darbo laiko apskaitinis laikotarpis – 3 mėnesiai.

The post Atostogas skaičiuosime darbo dienomis appeared first on BSS IT.

Atvira paskaita apie elektroninius dokumentus ir kitokius įdomius dalykus

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin
Kovo 22 d. Vilniaus kooperacijos kolegijoje vyko Atvira paskaita apie elektroninius dokumentus ir kitokius įdomius dalykus:
Paskaita Apie Elektroninius DokumentusAr žinote, kad atspausdintas el. parašu pasirašytas dokumentas nėra tinkamas saugoti ir jis jokiu būdu neatstos originalo?
Ar jūsų elektroninis parašas yra tinkamas ir galiojantis? Kaip tai patikrinti?
Ar žinote, kad registruotą laišką galima išsiųsti neišėjus iš Jūsų įstaigos, įmonės ar organizacijos?
Ką daryti, kad elektroninių dokumentų valdymo sistemos taupytų jūsų darbo laiką?
Ką reikia žinoti norint pradėti naudotis elektroninių dokumentų valdymo sistema?
Ar įmanoma įmonės veikloje nenaudoti popierinių dokumentų?
Kaip saugoti, kopijuoti ir archyvuoti elektroninius dokumentus?
Šiandien ne visi žino, kas tai yra ADOC ir kaip jį perskaityti gavus el. paštu. ?
Seminaro metu lektorius UAB BSS IT vadovas, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos IT darbo grupės vadovas, turintis ilgametę IT sistemų ir el. dokumentų valdymo patirtį Nerijus Jankauskas pateikė atsakymus į visus šiuos ir kitus aktualius klausimus.

The post Atvira paskaita apie elektroninius dokumentus ir kitokius įdomius dalykus appeared first on BSS IT.

Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

BSS IT_ramunes

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Sukurtas programos nustatymas „Ar imti nuo IT kortelės detalizacijas IT Operacijoms?“. Priklausomai nuo šio nustatymo, į ilgalaikio turto operacijų detalizacijas įtraukiamos/ neįtraukiamos detalizacijos iš IT kortelės. Pvz.: IT kortelėje nurodome darbuotoją arba padalinį. Ši detalizacija automatiškai įtraukiama/ neįtraukiama į operacijas, atsižvelgiant į programos nustatymo „Ar imti nuo IT kortelės detalizacijas IT Operacijoms?“ pasirinkimą.
  • Sukurta nauja ataskaita –  „AT27 Tarpusavio užskaitų ataskaita“. Ši ataskaita reikalinga tarpusavio užskaitoms suderinti. Sistemoje sugeneruoti šią ataskaitą galima keliais būdais: „Ataskaitos“ -> pasirinkti ataskaitą „AT27 Tarpusavio užskaitų ataskaita“; „Skolų dengimai“ -> pasirinkti norimą partnerį, pažymėti tarpusavyje dengiamus dokumentus ir paspausti mygtuką „Spausdinti“; „Partneriai“ -> pasirinkti norimą partnerį, partnerio detalių lange skiltyje „Verslo santykiai“ -> „Skolos“ pažymėti tarpusavyje dengiamus dokumentus ir paspausti mygtuką „Spausdinti“.
  • Realizuotas funkcionalumas, leisiantis masiniu būdu pakeisti mokėjimų paskirtį. Sužymėjus mokėjimus ir paspaudus mygtuką „Keisti mokėjimo (-ų) paskirtį“ bei pasirinkus norimą bendrą paskirtį visiems pažymėtiems mokėjimams, paskirtis bus pakeičiama. Tai sutaupys laiko tvirtinant mokėjimus. Tarkim suimportavote mokėjimus iš banko, kurių paskirtis „Partneris“, tačiau turėtų būti „Avansas partneriui“. Pasižymėjus norimus mokėjimus ir paspaudus mygtuką „Keisti mokėjimo (-ų) paskirtį“  mokėjimo paskirtis automatiškai bus pakeista į „Avansas partneriui“.
  • Mokėjimuose pridėtas naujas laukas „Užregistruota apskaitoje“. Šis laukas rodo, ar tvirtinant mokėjimus, masiniu būdu, visi mokėjimai buvo patvirtinti į apskaitą. Jeigu šis laukas rodo, kad apskaitoje mokėjimo nėra, atsidarius pasirinktą mokėjimą, jį galėsite patvirtinti, paspaudus mygtuką „Tvirtinti apskaitą“. Ne visada masiniu būdu atliekami mokėjimai automatiškai pasitvirtina. Tam, kad mokėjimai pasitvirtintų, sistemoje operacijai turi būti tinkama tik viena korespondencija. Jeigu taip nėra – masinio tvirtinimo metu, operacija į apskaitą nepatvirtinama, nors mokėjimo statusas pakinta. Mokėjimuose pridėtas naujasis laukas „Užregistruota apskaitoje“ leis kontroliuoti mokėjimus, kurių masinio tvirtinimo metu sistema nesugebėjo automatiškai patvirtinti.
  • Po atnaujinimų, „Pardavimo galimybės“ ir „Turto vertinimai“ langai papildyti, pridedant naują lauką „Kliento komunikacijos“. Šiuose languose papildomai matysite kliento telefono numerį ir elektroninį paštą.
  • Pakoreguota ataskaita „FA1_7 DK apyvarta pagal detalizaciją“, pridedant papildomą ataskaitos formavimo kriterijų „Rodyti likutį (5,6 klasės) nuo datos“. Nurodžius norimą datą, sistema formuodama ataskaitą įvertina metų uždarymą.
  • Realizuota galimybė redaguoti pagrindinę sąskaitos informaciją, turint specialiai tam skirtas teises. Redaguoti galima tik neapmokėtas sąskaitas. Jeigu sąskaita jau yra apmokėta – informacijos redagavimas negalimas. Norint redaguoti sąskaitą, paspaudžiamas mygtukas „Redaguoti sąskaitą“. Po mygtuko paspaudimo, laukai sąskaitos pagrindinėje informacijoje tampa aktyvus. Atlikus pakeitimus, reikia paspausti mygtuką „Saugoti“.
  • Sutartyse pridėti nauji laukai „Sekti apyvartas“ ir „Delspinigių procentas“. Sutartyje lauką „Sekti apyvartas“ pažymėjus varnele, ateityje savitarnos puslapyje bus galima susivesti apyvartų registrą. Sutarties laukelyje „Delspinigių procentas“ nurodžius norimą procentą, sutarties delspinigiai bus skaičiuojami naudojant šį nurodytą procentą. Šis naujas laukas leis kontroliuoti kiekvienos sutarties delspinigius.
  • Po atnaujinimų sistemoje atsirado galimybė „Skolų dengimai“ lange nužymėti nuo mokėtinos/gautinos sumos požymį „Skaičiuoti delspinigius“. Anksčiau, sistemoje visoms sąskaitoms ir buhalterinėms pažymoms, susijusiomis su tam tikra sutartimi buvo skaičiuojami delspinigiai. Dabar šį veiksmą pats vartotojas galės kontroliuoti.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Atliktas sistemos patobulinimas, kuris leis vartotojui darbo su sistema starto metu, susivesti darbuotojų VDU informaciją. „Darbo sutartys“ -> „Kintamųjų reikšmės“ sukurtas naujas mygtukas – „Praėjusių periodų VDU inf.“. Paspaudus šį mygtuką, sistema išmeta modalinį langą, kuriame nurodžius mėnesį, kurio VDU yra reikalingas, vartotojui reikia supildyti darbuotojo trijų mėnėsių prieš pasirinktą mėnesį duomenis: priskaitymų suma, dienų sk. ir/arba valandų sk. Taip pat yra galimybė informaciją apie visų darbuotojų praėjusių periodų VDU supildyti į excelio šabloną ir šį failą suimportuoti į sistemą.
  • Atliktas ataskaitos „DU3_1 Pažyma dėl darbo užmokesčio“ patobulinimas.
  • Atliktas darbo grafikų importo patobulinimas. Dabar darbo grafikų importo excelio šablone galima suvesti ne tik faktiškai dirbtą darbuotojo laiką, bet taip pat nurodyti viršvalandžius, naktines ir t.t. Supildžius darbo grafikų importo excelį jį importuojame į sistemą: „Personalas ir atlyginimai“ -> „Darbo grafikai“ -> „Importuoti darbo grafikus“. Atlikus ši veiksmą, vartotojui telieka „Personalas ir atlyginimai“ -> „Tabeliai“ paspausti mygtuką „Pildyti tabelius“.
  • Patobulintas vykdomųjų raštų suvedimas į sistemą („Personalas ir atlyginimai“ -> „Darbuotojai“ -> pasirenkamas darbuotojas -> „Periodiniai mokėjimai“). Po atnaujinimų, vykdomieji raštai turi statusus – „Ruošiamas“, „Patvirtintas“, „Atšauktas“. Trinti galima tik tuos vykdomuosius raštus, kurių statusas yra „Ruošiamas“. Skaičiavimai pagal vykdomuosius raštus vykdomi tik tuo atveju, kai jo statusas yra „Patvirtintas“.Taip pat patvirtinus vykdomąjį raštą, atsirado galimybė jį „Atšaukti“ bei „Išsaugoti kaip“. Šios naujovės pelengvins vykdomųjų raštų suvedimą į sistemą.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Po atnaujinimų, dokumentų valdymo sistemoje, pasirinkus naująjį meniu punktą „Atostogų planas“, rasite ne tik grafiškai pavaizduotus darbuotojų atostogų planus, bet taip pat galėsite matyti kiekvieno darbuotojo sukauptas atostogų dienas.

Primename! Teisingą atostogų likutį rodo, tik tuo atveju,  jei naudojatės ne tik DVS, bet ir Darbo užmokesčio moduliu.

  • Dokumento profilyje atsirado nauja skiltis „Parašai“. Šioje skiltyje yra rodomi visi dokumento pažangūs ir/ar kvalifikuoti parašai bei su jais susijusi informacija.

 

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Darbo užmokesčio skaičiavimo ir personalo valdymo atmintinė Buhalteriui

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Atmintinė BuhalteriuiPersonalo valdyme bei darbo užmokesčio skaičiavimuose kiekvienas už personalo valdymą atsakingas asmuo ar buhalteris laikosi tam tikros darbų sekos: darbuotojo priėmimas į darbą, atlyginimo skaičiavimas, mėnesinių ataskaitų VMI ir Sodrai pateikimas, mėnesinių mokesčių apmokėjimai, darbo sutarties nutraukimas. Pateikiame šių pagrindinių darbų atmintinę, išskiriant ataskaitų pateikimo ir mokesčių sumokėjimo terminus Valstybinėms institucijoms.

Darbuotojo įdarbinimas.

  • Sodrai teikiamas 1-SD pranešimas, kuriuo Sodra informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei viena darbo diena iki darbuotojui pradedant dirbti.
  • Kiekvieną mėnesio darbo dieną yra pildomas darbuotojų darbo laiko apskaitos žiniaraštis – tabelis. Mėnesio pabaigoje viso mėnesio darbo laiko apskaitos žiniaraštis yra atspausdinamas ir atsakingų asmenų pasirašomas – oficialus dokumentas, įrodantis darbuotojų faktiškai dirbtą laiką. Dokumentas gali būti pasirašomas skaitmeniniu elektroniniu parašu ir saugomas įmonės dokumentų valdymo sistemoje.
  • Kiekvieno mėnesio pradžioje yra skaičiuojamas darbuotojų darbo užmokestis už praėjusį išdirbtą mėnesį. Sukuriamas ir atsakingų asmenų pasirašomas darbo užmokesčio žiniaraštis – oficialus dokumentas, įrodantis darbuotojams priklausantį darbo užmokestį. Dokumentas gali būti pasirašomas skaitmeniniu elektroniniu parašu ir saugomas įmonės dokumentų valdymo sistemoje.

Mėnesinės ataskaitos.

  • Kiekvieną mėnesį Sodrai teikiamas pranešimas apie darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus bei Valstybinio socialinio draudimo įmokas. SAM pranešimas už einamąjį mėnesį teikiamas iki sekančio mėnesio 15 dienos (pvz.: kovo mėnesio deklaracija turi būti pateikta iki balandžio 15d.). SAM pranešimas teikiamas per Sodros elektroninio deklaravimo sistemą.
  • FR0572 – mėnesinė pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaracija. Deklaracijoje pateikiama informacija apie per mokestinio laikotarpio mėnesį išmokėtas išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamas gyventojo A klasės apmokestinamosioms pajamoms, nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams. Deklaracija turi būti pateikta iki kito mėnesio 15 dienos (pvz.: kovo mėnesio deklaracija turi būti pateikta iki balandžio 15d.). FR0572 deklaracija teikiama per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninio deklaravimo sistemą.

Metinės ataskaitos.

  • FR0573 – metinė A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracija. Deklaracijoje pateikiama informacija apie per metus išmokėtas išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamas gyventojo A klasės apmokestinamosioms pajamoms, nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams. Deklaracija turi būti pateikta už einamuosius metus iki kitų metų vasario 15 dienos (pvz.: už 2016 metus deklaracija turi būti pateikta iki 2017 m. vasario 15d.). FR0573 deklaracija teikiama per Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninio deklaravimo sistemą.

Mėnesiniai mokesčiai.

  • Mokesčiai Sodrai. Kiekvieną mėnesį Sodrai yra mokami socialinio draudimo įmokos. Įmokos už einamąjį mėnesį turi būti sumokamos iki kito mėnesio 15 dienos (pvz.: kovo mėnesio įmokos turi būti sumokėtos iki balandžio 15 d.). Mokant socialinio draudimo įmoką bankiniu pavedimu, reikia nurodyti įmokos kodą – 252. Surenkamosios Sodros sąskaitos.
  • Mokesčiai VMI. Kiekvieną mėnesį VMI yra mokamas gyventojų pajamų mokestis. Jei darbuotojui buvo išmokėta išmoka, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriama gyventojo A klasės apmokestinamosioms pajamoms, laikotrapiu nuo einamojo mėnesio 1 dienos iki einamojo mėnesio 15 dienos, tuomet gyventojų pajamų mokestis VMI turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio 15 d. Jei darbuotojui buvo išmokėta išmoka, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriama gyventojo A klasės apmokestinamosioms pajamoms, laikotrapiu nuo einamojo mėnesio 16 dienos iki einamojo mėnesio paskutinės dienos, tuomet gyventojų pajamų mokestis VMI turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Pvz.: darbuotojui kovo 3 d. buvo išmokėta išmoka, gyventojų pajamų mokestį priklausantį tai išmokai VMI reikia sumokėti iki kovo 15 d. Mokant gyventojų pajamų mokestį bankiniu pavedimu, reikia nurodyti įmokos kodą – 1311. Surenkamosios VMI sąskaitos.

Darbo sutarties nutraukimas.

  • Sodrai teikiamas 2-SD pranešimas, kuriuo Sodra informuojama apie atleistą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei trys darbo dienos po darbo sutarties nutraukimo su darbuotoju.

The post Darbo užmokesčio skaičiavimo ir personalo valdymo atmintinė Buhalteriui appeared first on BSS IT.

i.SAF konvertavimo iš Excel failo VMI neprogramuos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

PVM sąskaitų faktūrų registras (i.SAF)Valstybinė mokesčių inspekcija savo puslapyje paskelbė:

Atlikus išsamią duomenų teikimo į i.SAF posistemį „Microsoft Excel” rinkmenomis analizę ir įvertinus dviejų mokesčių mokėtojų apklausų rezultatus nuspręsta atsisakyti duomenų teikimo būdo „Microsoft Excel” rinkmenomis dėl šių priežasčių:

  • labai nedidelė dalis mokesčių mokėtojų naudotųsi šiuo funkcionalumu;
  • lyginant su i.SAF posistemyje esančiu duomenų įvedimu vienoje formoje, „Microsoft Excel” reikėtų pildyti daugiau nei vieną rinkinį duomenų, o „Microsoft Excel” nėra pritaikytas patogiam darbui su keliais tarpusavyje susietais objektų sąrašais;
  • „Microsoft Excel” ribotai gali užtikrinti įvedamų duomenų teisingumą.

Pridėtinės vertės mokesčio sąskaitų faktūrų registrų duomenų tvarkymo ir pateikimo taisyklėse yra nustatyta, kokiu būdu gali būti teikiami registrų duomenys:

  • i. SAF pateikiant XML formato registrų duomenų rinkmeną;
  • naudojantis žiniatinklio paslauga, skirta i. SAF duomenų rinkmenai pateikti;
  • registrų duomenis įvedant į i. SAF;
  • išrašant PVM sąskaitas faktūras tiesiogiai i. SAF.

Atkreipiame dėmesį, kad 2017 m. gegužės mėn. i. SAF startuos PVM sąskaitos faktūros išrašymo tiesiogiai portale paslauga fiziniams apmokestinamiesiems asmenims, kurie yra registruoti PVM mokėtojais Lietuvos Respublikoje. Išrašius PVM sąskaitą faktūrą tiesiogiai portale bus galimybė ją automatiškai įtraukti į registrą.

Pažymime, kad mokesčių mokėtojams, kurie PVM sąskaitų faktūrų duomenis suveda tiesiogiai portale, įvedant duomenis apie klientą, pakanka įvesti įmonės kodą ar PVM mokėtojo kodą, paspausti paieškos ženkliuką ir įmonės duomenys užpildomi automatiškai.

BSS IT sukurtu i.SAF konvertuotoju šiuo metu naudojasi daugiau kaip 100 įmonių. Mūsų programuotojai nuolat atnaujina i.SAF konvertavimo programą pagal besikeičiančius VMI i.SAF formatus bei i.MAS atnaujinimus.

Visus norinčius naudotis i.SAF konvertavimo ar i.VAZ konvertavimo įrankiu kviečiame su UAB “BSS IT“ sudaryti sutartį, kurioje yra apibrėžta paslaugos teikimo tvarka bei konfidencialumo įsipareigojimai. Kviečiame visus pasirašyti sutartis elektroniniu parašu, norėdami pasirašyti sutartį siųskite savo rekvizitus: imas@bss.biz

The post i.SAF konvertavimo iš Excel failo VMI neprogramuos appeared first on BSS IT.

E-VERSLAS LT GALIMYBĖS

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Programa E-verslas LTNorime pasidalinti informacija apie artėjančią Europos Sąjungos struktūrinės paramos priemonę E-VERSLAS LT.

Ši priemonė yra skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms optimizuoti ir efektyvinti verslo procesus skaitmeninėmis priemonėmis. Tai puiki galimybė įsigyti norimą programinę įrangą gaunant minimalų 3 000€ arba maksimalų 35 000€ finansavimą.

E-VERSLAS LT priemone gali pasinaudoti mažos ir vidutinės įmonės, kurių vidutinės metinės pajamos per pastaruosius 3 metus yra ne mažesnės kaip 145 000€. Taip pat 50% visų įmonės pardavimų turi sudaryti pačios įmonės pagamintos produkcijos (t.y. jei įmonė užsiima gamybos veikla).  Daugiau apie reikalavimus rasite LVPA tinklapyje: http://lvpa.lt/lt/teikiantiems-paraiskas

Norime pasiūlyti įsidiegti mūsų sukurtą verslo valdymo sistemą BSS ERP apimančią:
– Personalo valdymą beio darbo užmokėstį – BSS Atlyginimai Ir Personalas
– Buhalterinę apskaitą – BSS Buhalterija
– Dokumentų valdymą – BSS Dokumentai
– Mažmeninę Prekybą – BSS Prekybos valdymas
– Klientų valdymą CRM – BSS Klientų valdymas
– Nekilnojamo turto valdymą – NT Valdymas

Raginame Jus susisiekti su UAB BSS IT. Mes Jums padėsime įvardinti Jums reikalingus programinės įrangos sprendimus bei patarsime kaip įgyvendinti E-VERSLAS LT priemonės teikiamus reikalavimus.

The post E-VERSLAS LT GALIMYBĖS appeared first on BSS IT.


Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

magnolijos_BSS IT

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Realizuota galimybė prie produkto pridėti detalizacijų šabloną. Pirkimo/pardavimo sąskaitoje parinkus produktą, kuris turi pridėtą detalizacijų šabloną, sąskaitos eilutė detalizuojama automatiškai.

 Detalizacijos šabloną prie produkto galite pridėti:

  1. Atidarius produkto kortelę, skiltyje „Detalizacijų šablonai“.
  2. Taip pat šabloną galite pridėti visai produktų grupei vienu metu. Navigacijos juostoje pasirinkite „Produktų katalogas“ → „Ggrupės“ → pelyte atsistokite ant pasirinktos grupės, spauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite mygtuką „Priskirti detalizacijų šabloną“.

Primename, kad patys detalizacijų šablonai aprašomi navigacijos juostoje pasirinkus „Administravimas“ → „Detalizacijų šablonai“.

  • Sukurta nauja ataskaita FR0564 „Prekių tiekimo ir paslaugų teikimo į kitas Europos Sąjungos valstybes nares ataskaita“. Į ataskaitą duomenys atrenkami sekančia tvarka:
    1. Prie partnerio turi būti parinkta globali grupė Pa-ES.
    2. Partneris turi turėti nurodytą PVM mokėtojo kodą.

Tokiam partneriui suformuota pardavimo sąskaita automatiškai bus įtraukta į FR0564 ataskaita.

  • Pakeistas programos funkcionalumas, kai pardavimo sąskaitos kuriamos iš pardavimo užsakymo. Pagrindiniai pakeitimai šie:
    1. Tikrinama sąskaitos data – ji negali būti ankstesnė nei užsakymo data.
    2. Kuriant sąskaitą iš užsakymo, sąskaitoje požymis „Registras“ užsideda automatiškai.
    3. Leidžia trinti sąskaitas, sukurtas iš užsakymo, jei sąskaitos statusas yra „Surinkta“.
    4. Tikrinama ar parduodamų prekių kiekis yra pakankamas sandėlyje. Jei prekių sandėlyje nėra, kurti sąskaitos iš užsakymo sistema neleidžia.
  • Sukurtas naujas programos nustatymas – „Pardavimo sąskaitoje pridėti prekes tik iš sandėlio likučių“. Pažymėjus šį programos nustatymą, pardavimo sąskaitoje nebus galima pridėti prekių iš prekių katalogo, o visos prekės bus parenkamos tik iš sandėlio likučių. Iš prekių katalogo bus galima parinkti tik paslaugas. Je naujas programos nustatymas yra nepažymėtas varnele, sistema veiks kaip iki šiol – parduoti galėsite prekes iš produktų katalogo. Naujasis funkcionalumas skirtas tam, kad sistema maksimaliai tikrintų ar nebandoma parduoti, tai ko sandėlyje dar nėra.
  • Registruojant dokumentą į apskaitą, korespondencijos patvirtinimo lange pridėtas naujas laukas „Sugrupuoti pagal DK“. Laukas pagal nutylėjimą yra pažymėtas, todėl korespondencijos tvirtinimo lange visos sumos yra susumuotos pagal DK sąskaitą. Tai leidžia greičiau pamatyti tikslias sumas, kurios bus užregistruotos į konkrečią sąskaitą. Jei lauką nužymėsite, korespondencijos tvirtinimo lange matysite nesusumuotas sumas t.y pagal atskirą produktą ar kitą detaliziacijų komplektą. : kai registruojama pardavimo sąskaita, kuomet parduodama 30 atskirų pozicijų ir visos jos kontuojamos vienodai, dabar registruojant į apskaitą matysite susumuotas sumas į konkrečią DK sąskaitą. Nužymėjus naująjį lauką, matysite kaip į apskaitą keliaus kiekviena parduodama pozicija atskirai.
  • Realizuota galimybė visuose valiutiniuose dokumentuose rankom pasikoreguoti kursą arba ekvivalento sumą.
  • Iki pakeitimų sistemoje visuose apskaitos dokumentuose rodydavo valiutos kursą 4 skaičiai po kablelio, nors išskaičiuoti ekvivalento sumą buvo naudojami 9 skaičiai po kablelio. To pasekoje vartotojui sudauginus matomą valiutos kursą ir sumą, gaudavosi kita suma nei kad ekvivalento. Dabar sistemoje valiutos kursas rodomas su 9 skaičiais po kablelio. Tokiu atveju, vartotojas žino tikslų valiutos kursą.
  • Pakoreguota ataskaita „FA2 Žiniaraštis sąskaitai“. Laukelyje „Turinys“ dabar bus rodomas apskaitos dokumento aprašymas.
  • Patobulinta ataskaita „FA1_6 Didžioji knyga. Bandomasis balansas“. Ataskaitoje pridėtas papildomas stulpelis „S/D“, kuriame rodomas sąskaitos požymis: detali (D) ar suminė (S).
  • Patobulintas mokėjimo importo atpažinimas. Atliekant pinigų pervedimus tarp savų sąskaitų, anksčiau, sistema tokio tipo mokėjimų neatpažindavo. Po atnaujinimų, sistema iškart tokio tipo mokėjimams priskiria tinkamą mokėjimo paskirtį – bankas.
  • Pakoreguoti langai, kuriant mokėjimo nurodymą per pinigų srautus. Visuose languose pridėti suminiai laukai, kurie parodys, kokias sumas ruošiamasi mokėti, kiek yra apmokėta ir t.t

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Realizuota galimybė siųsti atlyginimo lapelius pažymėtiems darbuotojams, o ne visiems vienu metu. Norėdami išsiųsti atlyginimo lapelį vienam žmogui arba žmonių grupei:
    1. „DU mokėtinos sumos“ pažymėkite vieną ar daugiau darbuotojų ir spauskite mygtuką „Siųsti pranešimą apie atlyginimą“.
    2. Nurodykite žiniaraščio laikotarpio datą ir parinkite siųsti visiems ar siųsti tik pasirinktiems darbuotojams.
  • Atliktas sistemos patobulinimas, kuris leis vartotojui darbo su sistema starto metu, susivesti darbuotojų VDU informaciją. „Darbo sutartys“ → „Kintamųjų reikšmės“ sukurtas naujas mygtukas – „Praėjusių periodų VDU inf.“. Paspaudus šį mygtuką, sistema išmeta modalinį langą, kuriame nurodžius mėnesį, kurio VDU yra reikalingas, vartotojui reikia supildyti darbuotojo trijų mėnėsių prieš pasirinktą mėnesį duomenis: priskaitymų suma, dienų sk. ir/arba valandų sk. Taip pat yra galimybė informaciją apie visų darbuotojų praėjusių periodų VDU supildyti į excelio šabloną ir šį failą suimportuoti į sistemą.
  • Atsirado galimybė patogiau suvesti naujus darbo grafikus, pasinaudojant mygtuku „Išsaugoti kaip“.
  • Patobulintas spausdinio „DU5_8_D Darbo užmokesčio žiniaraštis“ formavimas. Dabar spausdinį galite formuoti pasirinktinai daugiau nei vienam padaliniui.
  • Kadangi SEB bankas, negrąžina mokėjimo išrašo detalių grupiniam mokėjimui, sistemoje atlikti patobulinimai. „Administravimas“ → „Bankai“. Pasirinkto banko pagrindinės informacijos lange pridėtas naujas laukas „Grupuoti grupinius mokėjimus“. Šį lauką nužymėjus, kuriant mokėjimo nurodymus DU sumoms, bus kuriami ne grupiniai mokėjimo nurodymai. Tokį mokėjimo nurodymą įkėlus į banką ir jį patvirtinus, mokėjimo išraše sumos bus tinkamai išdetalizuotos.
  • Po sistemos atnaujinimų, atgaline data suvestos personalo operacijos automatiškai atsinaujins ir tabelyje. Nebereikės papildomai pildyti tabelių, kad vartotojas pamatytų suvestas personalo operacijas. Šis atnaujinimas veiks tik tuo atveju, jei tabelio statusas bus “Atviras“.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Sukurtas programos nustatymas „Rodyti pranešimo detales pranešimų sąraše“, leisiantis pačiam vartotojui reguliuoti, ar jis nori/nenori matyti pranešimo aprašymo informaciją. Pranešimo aprašymas formuojamas automatiškai siunčiant dokumentą konkrečiam procesui. Į pranešimo aprašymą automatiškai įtraukiami dokumento adresatai, sudarytojai ir rengėjai.
  • Nuimtas draudimas rakinti dokumentą. Dabar dokumentą rakinti galima visuomet, nepriklausomai nuo dokumento statuso.
  • Realizuota galimybė norima data sukurti priminimus apie dokumento vykdymą ar pabaigos datą. Priminimų sukūrimas:
    1. Registruodami dokumentą pažymėkite „Kurti priminimą“.
    2. Pažymėkite priminimo datą bei kam priminimą siųsti.

Priminimus galima siųsti tik dokumento rengėjams. Tad, jeigu norite gauti priminimus, o nesate dokumento rengėjas, turite būti prie dokumento papildomai įtrauktas kaip rengėjas.

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Naujasis darbo kodeksas nuo 2017 liepos 1. Kas naujo ?

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

Naujasis Darbo KodeksasNaujasis Darbo kodeksas (tolia – DK) patvirtintas. Jis įsigalios nuo 2017 metų leipos 1 dienos, tad laikas ruoštis pakeitimų pritaikymams praktikoje. Išskyrėme svarbiausius naujojo Darbo kodekso pakeitimus.

Naujajame DK atsiranda naujų darbo sutarčių rūšių:

laikinojo darbo sutartis, pameistrystės darbo sutartis, nenustatytos apimties darbo sutartis; projektinio darbo sutartis; darbo vietos dalijimosi sutartis; darbo keliems darbdaviams sutartis.

Privaloma nuo 2017 m. liepos 1 d. turėti darbo apmokėjimo sistemos tvarką (kai vidutinis darbuotojų skaičius 20 ir daugiau).

Darbo apmokėjimo sistema darbovietėje ar darbdavio įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nustatoma kolektyvine sutartimi. Kai nėra tai nustatančios kolektyvinės sutarties, darbovietėse, kuriose vidutinis darbuotojų skaičius yra dvidešimt ir daugiau, darbo apmokėjimo sistemas privalo patvirtinti darbdavys ir tai padaryti prieinamą susipažinti visiems darbuotojams. Prieš tvirtinant ar keičiant darbo apmokėjimo sistemą, turi būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros DK nustatyta tvarka. Darbo apmokėjimo sistemoje nurodomos darbuotojų kategorijos pagal pareigybes ir kvalifikaciją bei kiekvienos jų apmokėjimo formos ir darbo užmokesčio dydžiai (minimalus ir maksimalus), papildomo apmokėjimo (priedų ir priemokų) skyrimo pagrindai ir tvarka, darbo užmokesčio indeksavimo tvarka.

Darbo taryba.

Nuo 2017 m. liepos 1 d. darbo taryba darbdavio iniciatyva privalo būti sudaryta, kai vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau darbuotojų. Darbo taryba sudaroma trejų metų kadencijai, kuri pradedama skaičiuoti nuo darbo tarybos įgaliojimų pradžios. Darbo taryba turi teisę: dalyvauti informavimo, konsultavimo ir kitose dalyvavimo procedūrose, kuriomis darbuotojai ir jų atstovai įtraukiami į darbdavio sprendimų priėmimą; DK ir kitų įstatymų nustatytais atvejais ir terminais gauti iš darbdavio ir iš valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, reikalingą savo funkcijoms atlikti; teikti darbdaviui pasiūlymus dėl ekonominių, socialinių ir darbo klausimų, aktualių darbuotojams darbdavio sprendimų, darbo teisės normų įgyvendinimo ir kt. Jeigu darbovietėje yra veikianti profesinė sąjunga, kurios nariais yra daugiau kaip pusė visų darbovietės darbuotojų, darbo taryba nesudaroma, o profesinė sąjunga įgyja visus darbo tarybos įgaliojimus ir vykdo visas DK darbo tarybai priskirtas funkcijas.

Atostogas skaičiuosime kitaip

Nuo 2017 m. liepos 1 d. keisis kasmetinių atostogų suteikimo principas – kasmetinės atostogos bus suteikiamos darbo (ne kalendorinėmis) dienomis: bus suteikiamos 20 darbo dienų (jei dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba 24 darbo dienų (jei dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos. Kasmetinės atostogos turi būti suteikiamos bent kartą per darbo metus. Bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 10 darbo dienų arba ne mažiau kaip 12 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę), o jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip 2 savaitės. Dėl atostogų suteikimo darbo (ne kalendorinėmis) dienomis, atsiranda būtinybė perskaičiuoti sukauptas atostogas. Jei darbuotojas 2017 m. sausio 1 d. turės sukaupęs 7 kalendorines dienas kasmetinių atostogų, šios dienos taps 5 darbo dienomis kasmetinių atostogų (7/7*5=5), 14 kalendorinių dienų atostogų taps 10 darbo dienų kasmetinių atostogų (14/7*5=10). Atliekant kasmetinių atostogų perskaičiavimą, yra apvalinama darbuotojo naudai, t.y. jei yra kažkoks skaičius po kablelio, jis yra apvalinamas iki pilno sveiko skaičiaus – dienos. Tarkim, darbuotojas 2017 m. sausio 1 d. turės sukaupęs 6 kalendorines dienas kasmetinių atostogų, šios dienos taps 5 darbo dienomis kasmetinių atostogų (6/7*5=4,29≈5).

Visas kasmetines atostogas, kurias darbuotojai bus sukaupę daugiau kaip už trejus darbo metus, reikės išnaudoti iki 2020 metų liepos mėnesio.

Atostoginiai bus išmokami ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną prieš kasmetinių atostogų pradžią (dabartiniame kodekse – prieš 3 dienas). Atostoginiai už atostogų dalį, viršijančią 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) ar 24  darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę), ar 4 savaičių (jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas) trukmę, darbuotojui mokami atostogų metu darbo užmokesčio mokėjimo tvarka ir terminais. Išlieka galimybė, darbuotojo atskiru prašymu, suteikus kasmetines atostogas, atostoginius išmokėti įprasta darbo užmokesčio mokėjimo tvarka.

Darbuotojams po vaiko gimimo suteikiamos 30 kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogos. Šios atostogos suteikiamos bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka trys mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai). Pagal dabartinį DK vyrams suteikiamos tėvystės atostogos – laikotarpiui nuo vaiko gimimo dienos iki tol, kol vaikui sukaks vienas mėnuo.

Darbo laiko apskaitos pasikeitimai

Maksimaliojo darbo laiko reikalavimai. Naujajame DK nustatyta, kad vidutinis darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, tačiau neįskaitant darbo pagal susitarimą dėl papildomo darbo laiko, per kiekvieną septynių dienų laikotarpį negali būti ilgesnis kaip 48 valandos. Darbo laikas, įskaitant viršvalandžius ir darbą pagal susitarimą dėl papildomo darbo, per darbo dieną (pamainą) negali būti ilgesnis kaip 12 valandų, neįskaitant pietų pertraukos, ir 60 valandų per kiekvieną septynių dienų laikotarpį. Maksimalusis darbo laikas, dirbant pagal suminę darbo laiko apskaitą, įskaitant viršvalandžius, tačiau neįskaitant darbo pagal susitarimą dėl papildomo darbo, vidutiniškai per septynių dienų laikotarpį negali būti ilgesnis kaip 48 valandos, skaičiuojant per apskaitinį laikotarpį. Maksimali viršvalandžių trukmė per metus – 180 valandų (dabartiniame DK maksimali viršvalandžių trukmė per metus buvo 120 valandų).

Minimalusis darbo užmokestis galės būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. Minimalusis darbo užmokestis (minimalusis valandinis atlygis ar minimalioji mėnesinė alga) – mažiausias leidžiamas atlygis už nekvalifikuotą darbą darbuotojui atitinkamai už vieną valandą ar visą kalendorinio mėnesio darbo laiko normą. Nekvalifikuotu darbu laikomas darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikaciniai įgūdžiai ar profesiniai gebėjimai.

Mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą. Už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis. Už darbą švenčių dieną mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis. Už darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandinį darbą mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandinį darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, ar viršvalandinį darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis, o už viršvalandinį darbą švenčių dieną – ne mažesnis kaip du su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.

Darbo sutarties nutraukimas.

Neterminuota darbo sutartis ir terminuota darbo sutartis, sudaryta ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui, gali būti nutraukta darbuotojo rašytiniu pareiškimu, apie tai įspėjus darbdavį ne vėliau kaip prieš 20 kalendorinių dienų (dabartiniame DK – ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų). Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės galimas, įspėjus darbuotoją prieš 1 mėnesį, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus – prieš 2 savaites. Šie įspėjimo terminai dvigubinami darbuotojams, kurie augina vaiką (įvaikį) iki 14 metų, ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus likę mažiau kaip 5 metai, ir trigubinami neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip 2 metai. Naujajame DK yra apibrėžta, kad nuo darbdavio sužinojimo apie darbuotojos nėštumą dienos, iki jos kūdikiui sukaks 4 mėnesiai, darbdavys negali įspėti nėščios darbuotojos apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ar priimti sprendimą nutraukti darbo sutartį (dabartiniame DK darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar 1 mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms).

Reglamentai:
1. Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas. Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. (2002-06-04, Nr. IX-926). Galioja iki 2017-06-30.
2. Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas. (2016-09-14, Nr. XII-2603). Įsigalioja nuo 2017-01-01.

The post Naujasis darbo kodeksas nuo 2017 liepos 1. Kas naujo ? appeared first on BSS IT.

Sodros pasikeitimai nuo 2017 liepos 1d.

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

sodraSodros Mokesčių pasikeitimai

Nuo 2017 liepos 01 d. Sodroje vyksta pakeitimai – draudėjams keičiasi socialinio draudimo  įmokų tarifai, taip pat draudėjai turės informuoti apie terminuotas darbo sutartis. Kaip Sodra teigia, vienų įmokų tarifams didėjant, kitų – mažėjant, daugumos nebiudžetinio sektoriaus draudėjų įmokos nuo liepos 1 dienos nesikeis – liks 31 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio. Įmokos padidės tik už tuos darbuotojus, kurie dirba pagal terminuotas sutartis.

Nuo liepos draudėjams, turintiems samdomų darbuotojų:

  • 1 procentu mažėja pensijų socialinio draudimo įmokos – jos sudarys 22,3 proc. darbuotojo darbo užmokesčio.
  • Tačiau didėja nedarbo socialinio draudimo įmokos, jų tarifas diferencijuojamas į 1,6 proc. įmokas už neterminuotam laikui įdarbintus darbuotojus ir 3,2 proc. už darbuotojus, dirbančius pagal terminuotas (laikinojo, pameistrystės, projektinio, sezoninio darbo, darbo vietos dalijimosi) sutartis.
  • Taip pat prisideda 0,5 proc. Ilgalaikio darbo išmokų fondo įmoka.

 

Įmokos rūšis (draudėjo dalis)

Tarifas iki 2017-06-30

Tarifas nuo 2017-07-01

Draudėjo įmokos Pensijų socialiniam draudimui

23,3 proc.

22,3 proc.

Ligos socialiniam draudimui

1,2 proc.

1,2 proc.

Motinystės socialiniam draudimui

2,2 proc.

2,2 proc.

Nedarbo socialiniam draudimui

1,1 proc.

1,6 proc.

(terminuotoms sutartims 3,2 proc.)

Privalomajam sveikatos draudimui

3 proc.

3 proc.

Garantiniam fondui

0,2 proc.

0,2 proc.*

Ilgalaikio darbo išmokų fondui

0,5 proc.**

Iš viso draudėjo (be įmokų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui)

31 proc.

31 proc.

(terminuotoms sutartims 32,6 proc.)

Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui

I-grupė  0,18 proc.

I-grupė  0,18 proc.

II-grupė 0,39 proc.

II-grupė 0,39 proc.

III-grupė 0,9 proc.

III-grupė 0,9 proc.

IV-grupė 1,8 proc.

IV-grupė 1,8 proc.

Apdraustojo įmokos Pensijų socialiniam draudimui

3 proc. (savarankiškai kaupiantiems II pakopos pensijų fonduose – 5 proc.)

3 proc. (savarankiškai kaupiantiems II pakopos pensijų fonduose – 5 proc.)

Sveikatos draudimui

6 proc.

6 proc.

* įmokos netaikomos biudžetinėms įstaigoms, Lietuvos bankui, politinėms partijoms, profesinėms sąjungoms, religinėms bendruomenėms ir bendrijoms.

** įmokos netaikomos biudžetinėms įstaigoms ir Lietuvos bankui.

Pagal Sodros pakeitimus atnaujinome ir mūsų darbo užmokesčio ir mokesčių skaičiuoklę.

Reikės pateikti duomenis apie terminuotas sutartis

Draudėjai per liepos mėnesį „Sodrai“ privalės pateikti duomenis apie galiojančias terminuotas darbo sutartis, sudarytas iki šių metų birželio 30 dienos.
Duomenys bus teikiami nauja terminuotų darbo sutarčių (TDS) forma „Informacija apie galiojančias terminuotas darbo sutartis, sudarytas iki 2017-06-30“ per asmeninę „Sodros“ paskyrą draudėjui. Forma bus aktyvuota liepos 1 dieną. Formą galima pildyti dviem būdais:

  • automatiniu būdu užpildant TDS formos ruošinį asmenų duomenimis ir pažymint tik tuos asmenis, kurie dirba pagal terminuotas darbo sutartis;
  • rankiniu būdu nurodant asmenis, kurie dirba pagal terminuotas darbo sutartis.

Apie apdraustuosius, kuriems terminuotos darbo sutartys baigiasi 2017 m. liepos mėnesį, informacija turi būti pateikta ne vėliau kaip likus vienai dienai iki atleidimo iš darbo dienos. Šiuo atveju duomenys teikiami per asmeninę „Sodros“ paskyrą draudėjui:

  • 2-SD forma, nurodant draudimo pabaigą 2017-06-30, 2017 m. birželio mėnesio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos, ir įmokų sumas bei priežastį 96 – darbo sutarties rūšies priskyrimas;
  • 1-SD forma, nurodant draudimo pradžią 2017-07-01 ir priežastį 96 – darbo sutarties rūšies priskyrimas;
  • 2-SD forma, nurodant terminuotos darbo sutarties pabaigos datą, 2017 m. liepos mėnesio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos, sumą, ir įmokų sumą (kurią apskaičiuojant taikomas 3,2% nedarbo draudimo įmokos dydis) bei teisės aktas, kurio pagrindu apdraustasis asmuo atleidžiamas iš darbo.

Nuo liepos 01 d. teikiant duomenis apie asmens priėmimą į darbą pagal darbo sutartį, draudėjai 1-SD formoje privalės nurodyti darbo sutarties rūšį pagal klasifikatorių.

Mūsų BSS ERP programoje esančios formos bus atnaujintos, kai Sodra pateiks jų naujas šių formų versijas. Taip pat BSS ERP programoje atsiras šios darbo sutarčių rūšys (nuo liepos 01 d. jos bus naudojamos pildant 1-SD formą):
01 – neterminuota darbo sutartis
02 – terminuota darbo sutartis;
03 – laikinojo darbo sutartis:
031 – terminuota laikinojo darbo sutartis;
032 – neterminuota laikinojo darbo sutartis;
04 –  pameistrystės darbo sutartis;
05 –  projektinio darbo sutartis;
06 –  darbo vietos dalijimosi darbo sutartis:
061 – terminuota darbo vietos dalijimosi darbo sutartis;
062 – neterminuota darbo vietos dalijimosi darbo sutartis;
07 – darbo keliems darbdaviams sutartis:
071 – terminuota darbo keliems darbdaviams sutartis;
072 – neterminuota darbo keliems darbdaviams sutartis;
08 – terminuota sezoninio darbo sutartis:
081 – terminuota sezoninio darbo sutartis.
082 – neterminuota sezoninio darbo sutartis.

Daugiau informacijos rasite  čia.

Visus BSS ERP Verslo valdymo sistemos atnaujinimus mūsų klientai gauna NEMOKAMAI!

The post Sodros pasikeitimai nuo 2017 liepos 1d. appeared first on BSS IT.

Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

BSS_rugiageles

Nauja pagalbinė priemonė – Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė !

BSS Buhalterinė apskaita naujovės:

  • Sistemos lange „Skolos pagal terminus“ („Mokėjimai“ → „Skolos pagal terminus“) pridėtas naujas stulpelis „Dokumentą išrašė“. Naujasis stulpelis bus pildomas tik tada, kai dokumentas yra sąskaita.
  • Didžiosios knygos įrašų paieškos lange pridėta galimybė pateiktą informaciją grupuoti pagal papildomai pridėtą detalizacija, pvz.: NT sritys.
  • Atlikti pakeitimai pelno (nuostolių) ataskaitos formavimo sąlygose. Iki pakeitimų, uždarius metus, ataskaitą praėjusiems metams formuodavo tuščią. Dabar, formuojant pelno (nuostolių) ataskaitą, duomenys imami neatsižvelgiant į metų uždarymą.
  • Pirkimo/pardavimo sąskaitų paieškos languose pridėti nauji stulpeliai: pirkėjo/pardavėjo kodas, pirkėjo/pardavėjo PVM kodas.
  • Sukurtas naujas programos nustatymas, kuris nusakys sąskaitos apvalinimo taisykles t.y apvalinti bendrą sąskaitos PVM sumą ar kiekvienos sąskaitos eilutės atskirai. Tarkim produkto kaina yra 35,50 eur., nuo šios sumos PVM suma yra 7,455 eur. Jei sąskaitoje perkami 3 tokie vienetai atskiromis eilutėmis, apvalinant PVM pagal skirtingas sąskaitos apvalinimo taisykle bus gaunamas nevienodas rezultatas: apvalinant kiekvieną eilutę atskirai iki 7,46 eur., bendra sąskaitos PVM suma yra 22,38 eur., o apvalinant bendrą apmokestinamąją sumą – 22,37 eur. Vartotojas pats gali pasirinkti apvalinimo taisykles, atitinkamai pakoreguojant programos nustatymus („Administravimas“ →“Programos nustatymai“).
  • Pridėta galimybė, partnerių paieškos lange, partnerių ieškoti pagal lojalumo kortelės numerį.
  • Skolų dengimo lange pridėtas mygtukas „Dengti rankiniu būdu“. Paspaudus šį mygtuką, galima nurodyti pagal kurį detalizacijų rinkinį norima sudengti.
  • Realizuotas nuolaidų funkcionalumas:

1. Sukuriamos partnerių/ produktų globalios grupės pagal taikomą nuolaidą, pvz.: nuolaida 5%, nuolaida 15% ir t.t

2. Partneriai/ produktai sudedami į naujai sukurtas globalias grupes.

3. „Rinkodara“ → „Antkainiai“ aprašoma nuolaida.

1

4. Antkainio/ Nuolaidos galiojime pridedame partnerių/ produktų globalias grupes, kuriems aprašytą nuolaidą taikysime.

5. Formuojant kvitą, jame atsispindės nuolaida (jeigu partneriui arba produktui taikoma nuolaida).

2

  • Padaryta galimybė kvitų lange, vedant prekės EAN kodą iš karto nurodyti ir kiekį.
  • Padaryta galimybė pakeisti produkto matavimo vienetą. Tai naudojama tais atvejais, jeigu prekė turi daugiau nei vienus matavimo vienetus ir priklausomai nuo matavimo vienetų skiriasi kaina pvz: pardavinėjami sausainiai, 100 gramų (g) kaina 3 eurai, perkant visą sausainių dežutę, kaina – 12 eur. Tokiu atveju, kvitų lange bus galima pakeisti matavimo vienetus iš gramų į dėžutę ir pan.

3

  • Pridėtas naujas laukas „Dovanų čekio nr (T-01; T-02)“. Laukas skirtas suvesti dovanų čekiams, kurių platintojas nėra parduotuvė pvz: grupinis.lt, beta.lt ir t.t. Suvedus dovanų čekio kodą, sistema validuoja, ar toks kodas dar nėra suvestas – ar kodas dar nėra panaudotas. Jeigu toks numeris rastas – vartotojas gali pasirinkti, ar vesti dar vieną pardavimą, ar atsisakyti priimti kuponą.
  • Kasos kvito lange galima partnerį pridėti suvedant jo lojalumo kortelės numerį. Prieš tai lojalumo kortelės numeriai turi būti suvesti prie partnerio.

Atlyginimai ir personalas naujovės:

  • Pagal naują Darbo kodeksą (įsigalioja nuo 2017 m. liepos 01 d.) atliktas sukauptų kalendorinių atostogų dienų perskaičiavimas. Vartotojui atlikus 06 mėnesio tabelio uždarymo veiksmus, sistema automatiškai sukauptų kalendorinių atostogų likutį perskaičiuos į darbo dienas. Atliekant kasmetinių atostogų perskaičiavimą, atostogų likutis yra apvalinamas darbuotojo naudai.

Kasmetinių atostogų perskaičiavimo informaciją rasite: „Personalas ir Atlyginimai“ → „Darbo sutartys“ → pasirenkate norimą darbo sutartį → skiltis „Atostogos“.

4

Perskaičiuoto kasmetinių atostogų likučio patikrinimą galite atlikti, naudojant ataskaitą „PV1 Nepanaudotų atostogų ataskaita“.

Pastaba. Jei sistemoje yra suvesta atostogų personalo operacijų už vėlesnius nei birželio 30 d. laikotarpius, vartotojui reikės atšaukti šiuos įrašus (personaLo operacijas), atlikti 06 mėnesio tabelio uždarymą ir naujai suvesti atšauktas personalo operacijas, naudojant mygtuką „Išsaugoti kaip“. Jei sistemoje bus suvesta atostogų personalo operacijų kurios tęsiasi per 06 – 07 mėnesius, šių įrašų atšaukti nereikės. Per 06 – 07 mėnesius atostogavusiems darbuotojams, už viso šio laikotarpio atostogas, iš sukauptų kasmetinių atostogų likučio, dienos bus išminusuojamos kalendorinėmis dienomis.

  • Naujajam Darbo kodeksui „pasipildžius“ naujomis darbo sutartimis, sistemoje buvo atnaujintos darbo sutarčių rūšys: neterminuota darbo sutartis; terminuota darbo sutartis; laikinojo darbo sutartis; pameistrystės darbo sutartis; nenustatytos apimties darbo sutartis; projektinio darbo sutartis; darbo vietos dalijimosi darbo sutartis; darbo keliems darbdaviams sutartis; sezoninio darbo sutartis.
  • Nuo liepos 01 d. keičiasi socialinio draudimo įmokų tarifai už tuos darbuotojus, kurie dirba pagal terminuotas sutartis (bendras VSD tarifas sudarys 32,78 proc.). Norint, kad sistema skaičiuojant darbo užmokestį parinktų tinkamą VSD tarifą, sistemoje reikia nurodyti terminuotos sutarties požymį: „Personalas ir Atlyginimai“ → „Darbo sutartys“ → kuriama nauja darbo sutartis, pasirenkant sutarties rūšį ir nurodant požymį – sutartis terminuota ar ne. Jei sutartis terminuota, privaloma nurodyti „Terminuotos sutarties sąlygą“ arba „Sutarties pabaigos datą“.

5

  • Sistemoje papildytas mokesčių skaičiavimas, kai darbuotojas yra užsienietis ir jo statusas „Užsienietis su viza“ („Personalas ir Atlyginimai“ → „Darbuotojai“ → „Kintamųjų reikšmės“ → pridėti kintamąjį „Užsienietis su viza“ ir nurodyti „Galioja nuo“ datą. Pagal šį požymį darbuotojui bus skaičiuojami atitinkami mokesčiai: GPM – 15 proc.; draudėjo įmoka – 27,68 proc.; apdraustojo mokesčiai – 3 proc. (pensijų). Sodros mokesčiai mokami 349 kodu (įprastas kodas soc. draudimo įmokoms – 252). Įmokos kodas nusirodo: „Personalas ir Atlyginimai“ → „Personalo ir atlyginimų konfigūracija“ → „Priskaitymai/Atskaitymai“ → „Papildomo kaupimo pensijai suma“ → ties „Įmokos kodas darbuotojams su vizom“ nurodyti 349 kodą.

6

  • Dėl nuo liepos 01 d. besikeičiančių socialinio draudimo įmokų tarifų terminuotoms sutartims sistemoje atnaujintos 1-SD, 2-SD ir SAM formų versijos. Taip pat dėl terminuotų sutarčių tarifo pasikeitimo bei darbo sutarčių su užsieniečiais su vizomis atsiradimo papildyti SAM formos formavimo kriterijai. Sistemoje reikia uždėti varnelę, atitinkamai, prie tos darbuotojų grupės, kurios  SAM formą norite sugeneruoti.

7

  • Skaičiuojant darbo užmokestį pagal suminę darbo laiko apskaitą, sukurtas naujas priskaitymas – PUNDLN (Priskaitymas už neįvykdytą darbo laiko normą). Sistema šį priskaitymą panaudoja automatiškai, kai darbuotojas apskaitinio laikotarpio pabaigoje dėl jam sudaryto darbo laiko režimo nėra išdirbęs bendros viso apskaitinio laikotarpio darbo laiko normos, už neįvykdytą darbo laiko normą jam sumokama pusė priklausančio išmokėti darbo užmokesčio (jeigu apskaitinio laikotarpio pabaigoje darbuotojas yra išdirbęs daugiau valandų, negu bendra viso apskaitinio laikotarpio darbo laiko norma, už viršytą darbo laiko normą jam apmokama kaip už viršvalandinį darbą).
  • Papildyta ataskaita „DU5_4 Atlyginimo lapelis“. Į ataskaitą atskirai įtraukiama informacija apie nukrypimus nuo FD (faktiškai dirbto) laiko: DP – Darbas poilsio dienomis; DS – Darbas švenčių dienomis; VD – Viršvalandinis darbas.
  • Sukurti nauji sisteminio lango laukai:

1. „Personalas ir Atlyginimai“ → „Darbo sutartys“ – „Terminuota“, „Sutarties Nr.“, „Tabelio numeris“.

8

2. „Personalas ir Atlyginimai“ → „Personalo operacijos“ – „Komandiruotės šalies kodas“, „Trukmė kalendorinėmis dienomis“, „Priskirtos sutartys“.

9

  • Suskaičiavus/suvedus DU žiniaraštyje komandiruotes (Apmokėjimas už komandiruotes) atsiranda naujas papildomas išmokėjimo kodas – IUK Išmokėjimas už komandiruotes. Po šio patobulinimo, atsirado galimybė automatiškai parinkti korespondenciją, kai yra išmokami komandiruotės dienpinigiai.

Dokumentų valdymo sistema naujovės:

  • Skiltis „Atributai“ perkelta į pagrindinę dokumento informaciją. Naujas informacijos išdėstymas leis lengviau suvesti atributų reikšmes.

10

  • Pakeistas vizų lapelio spausdinys. Naujasis spausdinio dizainas leis į vieną lapą sutalpinti didesnį informacijos kiekį.
  • Sukurtas naujas programos nustatymas „Dokumentų paieškoje įtraukti dokumentus iš vaikinių katalogų“ („Administravimas“ → „Programos nustatymai“). Įjungus šį programos nustatymą, vartotojas galės pažymėjęs katalogą matyti tiek katalogo, tiek visų subkatalogų (vaikinių katalogų) dokumentus. Išjungus programos nustatymą – bus matomi tik pažymėto katalogo dokumentai (be subkatalogo dokumentų).
  • Atlikti pakeitimai išplėstinėje dokumentų paieškoje, leisiantys ieškoti dokumento pagal atributo reikšmę TAIP/NE (pažymėtas atributas varnele – „TAIP“, nuimta varnelė – „NE“). Pažymėjus varnelę – bus surandami visi dokumentai, kurie atributuose turi pažymėtą lauką, nužymėjus varnelę – bus surandami visi dokumentai, kurie atributuose neturi pažymėto lauko.

11

  • Atlikti pakeitimai, leisiantys, pranešimų lange, pranešimus matyti su papildoma atributų ir jų reikšmių informacija. Norimus atributus vartotojas išsirenka sužymėjus varnele.

12

  • Iki pakeitimų sistema neleisdavo užpildyti datos tipo atributo registracijos metu. Dabar ši galimybė yra.
  • Sukurtas naujas valdiklis „Atmesta“ (pagrindiniame sistemos lange). Jame rodys visas vartotojo atmestas veiklas. Valdiklius pagrindiniame sistemos lange vartotojas gali kontroliuoti per įrankių juostoje esantį mygtuką „Pridėti valdiklių“.
  • Dokumento profilyje, skiltyje procesai, bus rodomi visi procesai pagal nutylėjimą: tiek atmesti, tiek dar neprasidėję.
  • Dokumento procesų informacijos skiltyje, jeigu procesas dar neprasidėjęs ir yra juodraštinis, jis vizualiai išskiriamas geltona spalva.

13

  • Siunčiant dokumentą procesams, galima nurodyti atlikimo terminą nepilną dieną (nurodant 0,5 ir t.t). Tuomet atlikimo terminas bus šiandiena.
  • Pranešimų langą galima sukonfigūruoti, į jį iškeliant asmenų stulpelius (rengėjas, adresatas ir t.t).

NT Valdymas naujovės:

  • Padaryta galimybė išrašyti periodines sąskaitas už paslaugas kas metus.
  • Turto vertinimo paieškos lange pridėti nauji stulpeliai, kuriuose matoma ar vertinimas turi sąskaitą, sąskaitos numerį, prisegtų dokumentų skaičių.
  • Turto vertinimo lange pridėtas mygtukas „Išsaugoti kaip“. Tai vartotojui padės greičiau suvesti norimus duomenis.
  • Sutartyse pridėtas laukas „Patalpų paskirtis“.

 

The post Verslo Valdymo Sistemos BSS ERP Naujienos appeared first on BSS IT.

Naujovės personalo administravime dėl naujojo darbo kodekso

$
0
0
Dalinkitės: facebookgoogle_pluslinkedin

http://www.fitin.ltSu naujojo Darbo kodekso įsigaliojimu nuo 2017-07-01 atsirado nemažai pokyčių įmonių personalo administravimo srityje.

Mažiausiai, ką kiekviena įmonė privalo padaryti – peržiūrėti darbo sutartis, nes senojo pavyzdžio darbo sutartys nebeatitinka naujojo Darbo kodekso nuostatų.
Ką dar įmonės turi peržiūrėti, pakoreguoti, paruošti naujai? Priklauso nuo įmonės dydžio ir veiklos pobūdžio – gali būti net 18 būtinų dokumentų. Rekomenduojame pradėti nuo darbo tvarkos taisyklių.

Turite klausimų? Skambinkite mūsų partneriams +370 698 77435, rašykite info@fitin.lt.

The post Naujovės personalo administravime dėl naujojo darbo kodekso appeared first on BSS IT.

Viewing all 236 articles
Browse latest View live